ÇEKMEKÖY ÖZEL KÜRTAJ KLİNİĞİ 1500 TL

ÇEKMEKÖY ÖZEL KÜRTAJ KLİNİĞİ 1500 TL

ÇEKMEKÖY ÖZEL KÜRTAJ KLİNİĞİ

1500 TL den başlayan fiyatlarla
7/24 bilgi ve randevu
İstanbul Çekmeköy Anestezili Kürtaj Kliniği

İstanbul  Anadolu yakası Çekmeköy Kürtaj Kliniği
Sağlık danışmanlarımızı 24 saat arayabilirsiniz. Her konuda aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Kürtaj ülkemizde yasak değildir. Fakat belirli kuralları vardır. İsteğe bağlı olarak yapıldığında yasal sınır 10 haftadır ve çiftler evli ise her iki eşin de bu konuda rızası olmalıdır.

Dünyada 73 ülkede kürtaj serbest iken 68 ülkede yasak Türkiye Cumhuriyetinde kürtaj gebeliğin 10. haftasında kadar yasaldır.
10. haftanın üzerinde isteğe bağlı gebelik sonlandırma ülkemizde yasal değildir. Ancak bebekte saptanmış ağır bir sakatlık varlığında yada gebeliğin devamının annenin hayatını tehlikeye atacağı durumlarda sağlık kurulu kararı ile gebelik sonlandırılır.

Bilgilerimin üçüncü şahıslarla paylaşılma ihtimali var mı?

Lütfen merkezimizle iletişime geçin ve tedaviniz de dahil olmak üzere tüm bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında tamamen gizlidir (RG 01.08.1998.23420). Üçüncü şahıslara hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi vermeniz mümkün değildir.

Küretajın riskleri: İnfeksiyon ve parça kalması gibi ameliyat sonrası riskler nadirdir ve tedavi edilebilir. Bütün cerrahi ameliyatlar birtakım riskler içerir. Olası risklerin hastaya anlatılması ve hastanın bu anlamda bilgilendirilmesi esastır.

Gebeliği sonlandırmak isteyenlerin araştırdığı konular arasında çocuk aldıma ücreti yer alıyor. Fakat kürtaj fiyatları 2022 ve kürtaj fiyatları 2022 değerlendirildiğinde farklı seçenekler ile karşı karşıya gelmek mümkün. Siz de Çekmeköy  kürtaj fiyatları bazlı araştırma yapıyorsanız bu farklılıkları görebilirsiniz. Kürtaj fiyatlarının belirlenmesinde öncelikle kliniğin ve işlemi uygulayacak olan hekimin deneyimi geliyor. Doktorun deneyimi Çekmeköy  kürtaj fiyatları bakımından oldukça belirleyici oluyor.

Hastanın kişisel durumu da fiyatlarda değişikliğe sebep olabilir. Hastanın gebeliğinin problemli olması ya da gebeliğe bağlı rahatsızlıklar yaşaması fiyatları etkiler. Ayrıca klinik deneyimi hatta kliniğin bulunduğu semt dahi kürtaj fiyatları açısından fark yaratabilir.

Kürtaj öncesinde mutlaka yasal süreçlerin kontrolü yapılmalıdır. Yaş sınırı kontrol edilmeli, hastanın yaşına göre uygun prosedürler işletilmelidir. Hasta evli ise eş onayı alınmalıdır.

Çiftlerin kan grubu bilgileri aınmalı ve eğer bilinmiyorsa buna yönelik testlerin yapılması istenmelidir. Eğer eşler arasında kan uyuşmazlığı problemi var ise kürtaj sonrasında kan uyuşmazlığı iğnesi yapılması sağlanarak bir sonraki gebeliklerde oluşabilecek riskler önlenmelidir.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.