EVLİ KÜRTAJ | BEKAR KÜRTAJ | FİYATLARI

EVLİ KÜRTAJ | BEKAR KÜRTAJ | FİYATLARI

EVLi Kürtaj
BEKAR KÜRTAJ
UCUZ KÜRTAJ FİYATLARI

Bu makalede farklı bir yaklaşım kullanmak istedik. Kürtaj nedir sorunsalından ziyade , kürtaj ne degildir sorusuna yanıt vermek istedik. Şöyle açıklayalım ;

[ ] Kürtaj korkulacak bir cerrahi operasyon değildir .
[ ] Kürtaj uzun süre yatış ve hastanede kalış gerektiren bir işlem değildir.
[ ] Bebek aldırma istediğin zaman ve süreçte yapılan bir şey değildir.
[ ] İzinsiz,kanunsuz muayenesiz bir kabulu yoktur.
[ ] Kürtaj yapan kişinin bilgilerine kimse ulaşamaz.
[ ] Gebelik Sonlandırma her zaman isteğe bağlı gerçekleşmez.
[ ] Çocuk aldırma esnasında çok aşırı ağrı ve kanama hissedilmez.
[ ] Kürtaj Yaptırmak çok uzun zaman sürmez.
[ ] Kürtaj kişinin günlük yaşantısına dönmesini engellemez.
[ ] Kürtaj,jinekolog dışında kimse tarafından yapılmaz.
[ ] 10 haftadan sonra kürtaj yapılmaz.
[ ] Sağlık Bakanlığı onayı olmayan yerler kürtaj yapamaz.
[ ] Ruhsatsız muayenehanede kürtaj yapılmaz.
[ ] Kürtaj yapmak için mutlaka anestezi almak gerekmeyebilir.
[ ] Merdiven altında bebek aldırma yapılmaz.
[ ] Küçük hafta gebelik vakum yöntemi dışında alınmaz.
[ ] Kürtaj yeniden anne olmaya engel olmaz.
[ ] Kürtaj rahime zarar vermez.
[ ] Kürtaj sınır sayısı yoktur.
[ ] Heryerde aynı fiyata kürtaj yapılmaz.
[ ] Evliler eşi olmadan kürtaj yapamaz.
[ ] Bekarlar kürtaj yapmak için birinin onayına ihtiyaç duyulmaz.
[ ] Yabancı uyruklular kürtaj olabilir.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kürtaj Riskleri Nelerdir?

Merhabalar ! öncelikle şunu belirtelim ki evet kürtaj basit bir cerrahi işlemdir. Ama her girişimin illaki bir riski vardır.  Bu riskleri bazı faktörler artırabilir. Yani şunu diyebiliriz ki Kürtaj işleminin de riskleri vardır..İlerleyen gebelik haftası riskleri artırıcı etki yaratır. Bazı kadınlarda rahim yapısı farklı bir anatomisi sahip olabilir. Mesela çift rahimli olabilir. Bebeğin fetal kalp atışının durmuş olduğu ve tıpta Missedabortus denen durumda , kürtajın riski , kanama riski artabilir.

Böyle durumlarda steril ortam deneyimli ekip ve ekipman devreye girer… Rahimin pozisyonundan kaynaklanan veya rahim ağzının darlığı nedeniyle bazı vakalarda kürtaj riskli ve zor olabilir. Böyle durumlarda kürtajdan 4-6 saat önce rahim ağzını yumuşatan ilaç verilmesi gerekir.

Kürtaj işlemi istenmeyen gebeliğin bitirilmesidir. Ehil kişi yapmazsa ekip ve ekipman temiz ve donanımlı değilse Kürtaj açısından riskler oluşur.

Kürtaj Sonrası Enfeksiyon

Steril koşullarda yapılan kürtaj sorun yaratmaz. Ama hasta sonrasında bazi hususlara dikkat etmez ise enfeksiyon kalabilir. Gebelik sonlandırma sonrasında rahim ağzı yani serviks açık olduğundan enfeksiyona açıktır. Sonrasında erken dönemde cinsel ilişki risk yaratabilir. Antibiyotik kullanmazsanız sorun olabilir.

Kürtaj Sonrası Parça Kalması
İşlem ultrasonografi ile yapılırsa parça kaldığı görülür. Çok erken gebelik haftasında veya 10 hafta sonrasında yapılan kürtajda , rahim içinde parça kalması ile daha sık karşılaşılır.

Parça kalması demek gebelik meteryalinin rahimde kısmen kalmış demektir.İşlem sonrasında parça kalanlarda kanama 2 hafta sürebilir ve miktarı fazla olabilir. Ayrıca parça kalması , rahim içinde enfeksiyona yol açabilir. Tedavisi kalan parçaların yeniden temizlenmelidir..

Kürtajda Rahim Delinmesi

Vakum aspirasyon ile yapılan gebelik sonlandırma işleminde bu risk çok azdır. Ancak Küret kullanılan kürtajlarda az da olsa olan bir komplikasyondur. Gebelik haftası arttıkça bu kürtaj riski artar.

Kürtaj Yapılamaması

Rahim ağzının kapalı olması nedeniyle rahim içine girilemeyebilir. Bu da bir kürtaj riskidir..

Asherman Sendromu

Bu sendrom, genellikle küretle yapılan ve endometriyumun, rahim içinin çok fazla kazındığı vakalarda ya da steril olmayan koşullarda yapılan kürtajlarda enfeksiyon nedeniyle içeride rahimin yapışması ile ortaya çıkan bir durumdur. Önemli bir kısırlık nedenidir. Rahim içi yapışıklık olarak isimlemdirilir.

Kürtaj Sonrası Gebeliğin Devam Etmesi

5 haftadan küçük sürede iken yapılan kürtajlarda ya da BHCG çok düşük iken yapılan, kesenin görülmediği kürtajlarda gebelik devem edebilir. Bu da kürtaj risklerinden biridir.

Kliginigimizde risksiz , ağrısız, Acısız hijyenik ortamda gebelik sonlandırma yapılır. Uygun Kürtaj Fiyatları için bizimle iletişime geçin. Evli kürtaj, bekar kürtaj fiyatları için ulaşabilirsiniz..

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.