KÜRTAJ KAÇ AYA KADAR YAPILIR?

KÜRTAJ KAÇ AYA KADAR YAPILIR?

KÜRTAJ KAÇ AYA KADAR YAPILIR?

Öncelikle Ülkemizde kürtaj yaptırmak yasaldir bunu belirtelim. Ancak bazı sınırları ve şartları vardır. Bunlar kanunda açıklanmıştır. 18 yaşını aşmış her kadın 2 buçuk ayı geçmemek suretiyle kürtaj yapabilir. 2 buçuk ay demek 10 hafta demektir. Yani Türkiye de 10. Gebelik haftasi sonrası kürtaj yapmak, bebek aldırma yasaktır. Bu süre içinde yasaldır. Evli kadınlar eşinin onayına imzasına ihtiyaç duyar. Yasa böyle uygun görmüştür. Bekar bireyler kendi imzası rızası ile bu işlemi yapabilir. Tabiki bazı istisnalar mevcuttur. Bu da 10 haftadan sonra bebeğin bir anomali sakatlık ve engel durumu var ise bu durum raporla tespit edilmiş ise ve onaylanmissa o kisi kimsenin onayına ihtiyaç duymadan gebelik sonlandırma yapabilir.
Kürtaj yasal bir haktır. Hijyenik koşullarda ve sağlıklı ortamda yapılması gerekir. Merdiven altı ortamlar tehlikelidir. Yasa dışı kürtaj yapmak isteyen kişiler bu tarz arayışlara girmektedir. Zamanında yapılması açısından kişinin son adet tarihini takip etmesi önem taşır. Adet gecikmesi vs durumlarında kişi bu konuda duyarlı davranmalidir.
İstanbul un birçok köşesinde yeralan kliniklerimizde yasal hijyenik, ağrısız ve güvenli Kürtaj hizmeti için bizi arayabilirsiniz.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.