YAKACIK KÜRTAJ FİYATLARI

YAKACIK KÜRTAJ FİYATLARI

Yakacık’da yaşayanlar Yakacık kürtaj yaptırmak için özellikle Yakacık’ı tercih edenler ilk olarak Yakacık kürtaj konusunda detaylı bir bilgi sahibi olmalılardır. Kürtaj kadınların daha çok halk arasında bildiği şekliyle bebeklerine aldırmalarına denir. Fakat bu aslında hem doğru hem yanlış bir ifadedir. Çünkü kürtaj sadece Bebek aldırma ile sınırlı değildir. Aynı zamanda bebek aldırmanın yanında rahimde olan her türlü maddenin temizlenmesi için kullanılan bir yöntemdir. Aynı zamanda cerrahi bir müdahale olduğu için önemli bir meseledir.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.


Yakacık’da bebek aldırma işlemi yapan hastaneler

Yakacık kürtaj da genellikle devlet hastanelerinden ziyade özel klinik ve muayenelerde daha sık yapılmaktadır. Çünkü devlet hastanelerinde genellikle acil durumlarda kürtaj işlemi yapılmaktadır. Aynı zamanda kürtaj yaptırmak için 18 yaşını geçmiş olmak gerekir. Eğer 18 yaşını geçmemiş ve kürtaj olmak isteyen birisi ailesinden onaylı bir şekilde kürtaj işlemi yaptırabilir.

18 yaşından küçüklere kürtaj yapılmamaktadır. Kürtaj yapılabilmesi için aynı zamanda gebeliğin 10 haftalığı da geçmemiş olması önemlidir. Çünkü 10 haftalık geçen gebeliklerde kürtaj riskli bir hal almaktadır. 10 haftalık geçmemiş olan gebeliklerde genellikle günümüzde vakumlu kürtaj uygulaması yapılmaktadır. Vakumlu kürtaj uygulaması ile 10 haftalığa yakın veya 10 haftalığı geçmiş gebeliklerde çok başarılı elde edilemez. Fakat 5 6 haftalık bebekler için daha uygun bir yöntemdir. Sizler de Yakacık’ da kürtaj için karar vermişseniz ilk olarak bu şartları sağlayıp sağlamadığınız da önemlidir.

Yakacık’da bebek aldırma işlemi yapan özel klinikler

Bazı kürtaj gerektiren durumlarda ise ilk olarak rahim ağzı genişletme işlemi de sıklıkla uygulanmaktadır. Kürtaj cerrahi bir işlem olduğu için ve her ameliyat veya cerrahi müdahale de olduğu gibi riskleri bulunmaktadır. Bu riskleri en aza indirmek için Yakacık’ da kürtaj yapan yerler arasında en iyilerin tercih etmekte fayda vardır. Bu şekilde kürtaj sonrası oluşturulabilecek kanamanın artması, rahim duvarının delinmesi veya içeride parça kalması gibi durumların oluşmaması için kadın doğum uzmanlarını iyi seçmemiz gerekir. Bunun içinde Yakacık’ da kürtaj yaptıran kişilerden memnun kalıp kalmadıklarını öğrenmemizde fayda vardır. Bu şekilde hiç bilmediğimiz bir yerde kürtaj yaptırmak yerine insanların memnun kaldıkları kişilerde kürtaj yaptırmak daha faydalı olur.

KÜRTAJ SONRASI MUAYENE ÜCRETİ NE KADAR?

18 yaşını geçmiş olan her kadının yasal hakkı olan kürtaj operasyonu, devlet ve özel hastane muayenelerine göre ücret farklılıkları göstermektedir. Genel olarak kürtaj operasyonundan önce yapılacak olan muayene ücreti, kürtaj operasyonuyla birlikte alınmaktadır. Gebeliğin sonlandırılması operasyonundan sonra yapılacak olan muayene ücretleri gideceğiniz kliniğin şartlarına göre değişebilmektedir. 

Ancak genel olarak kürtaj muayene ücreti hastadan sadece muayene sonrası talep edilmemektedir. Kliniğimizle iletişim kurarak İstanbul yakacık kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilir, ek ücret ya da ilaç ücretleri için doktorlarımızla irtibata geçebilirsiniz. Hastalarımızın sağlığı için her zaman yol göstermeye ve kliniğimizin bütün imkanlarından yararlanmalarını sağlamaya her zaman hazır bulunmaktayız. 

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.