Ameliyatla Kızlık Zarı Çıkarma / Alma İSTANBUL

Ameliyatla Kızlık Zarı Çıkarma / Alma İSTANBUL

Ameliyatla Kızlık Zarı Çıkarma / Alma İSTANBUL
(HYMENEKTOMİ)

Ameliyatla kızlık zarı çıkarma, kızlık zarı tamirinin aksine çok daha nadir uygulanan bir ameliyattır. Ameliyatla kızlık zarı çıkarma işleminin tıbbi ismi hymenektomi dir.

Kızlık zarı bazı özel durumlarda normalden yüksek kenarlı, sert ve kalın olabilir (“rigid hymen”). Bu şekilde sert himen cinsel birleşmeyi engelleyebilir veya ilişki sırasında ağrı oluşturabilir. Tüm bu durumlarda kızlık zarı 10-15 dakika süren basit bir operasyonla kesilerek çıkarılabilmektedir.
Kızlık zarı açılması ameliyatı (hymenektomi) yaklaşık 5-10 dakika sürer. İşlem öncesi yapılan hazırlıklar ve gözlemle birlikte toplam süre 1 saati bulur. Kişinin ameliyat sonrası hastanede kalması gerekmez. Dikiş kullanılmaz.

Ameliyattan bir gün sonra kişinin işinin başına dönmesinde bir sakınca bulunmamaktadır. Ameliyat sonrası bir kısıtlama ise bulunmaz.
Deneyimli bir jinekolog cerrah tarafından uygulanıldığında bu operasyonun herhangi bir riski bulunmaz.

Diğer tüm kızlık zarı ameliyatlarında olduğu gibi kızlık zarı aldırma, kesilerek çıkartılma operasyonlarının tümü konularında uzman jinekolog hekimler tarafından yapılmalıdır.
Operasyon fiyatlarını belirleyen diğer unsurlar şunlardır;

• Dikimin yapıldığı il,

• İşlem için anestezi seçimi,

• Kullanılan cerrahi malzemeler,

• Tercih edilen klinik veya hastanedir.

Kızlık zarı çıkarma ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Hastaların iyileşme sürecinde ayakta duş almaları, küvette yıkanmamaları, yüzmemeleri gerekir. Ayrıca zorlayıcı aktivite ve spordan kaçınılmalıdır. Hekim tarafından kontrolde tam iyileşme tesbit edilmeden cinsel ilişki denenmemelidir.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.