BAĞCILAR KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

BAĞCILAR KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

Gebelik kürtajı hangi durumlarda zorunludur?

10 haftadan sonra ki gebeliklerin sonlandırılması, yalnızca bebek ve anne sağlığı tehlikede olduğu durumlarda uygulanabilir. 10 haftayı aşan gebeliklerde bebeğin ölmesi ya da sakat olması durumlarında uygulanabilir. Ancak bunun için en az 3 hekim tarafından onay alınması gerekir. Bu koşullarda bebeğin yaşamını derinden etkileyebilecek bir sakatlığın bulunması şartına bakılır.
Hamile olan kadınların aşırı kanaması varsa ve hayati tehlike yaşanıyorsa, herhangi bir onay alınmadan, hekim tarafından önerildiği takdirde, gebelik kürtajı yapılabilir.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Gebelik kürtajı nasıl yapılır, aşamaları nelerdir?

Gebelik kürtajı için gerekli koşulları sağlayan hastaların durumları Kliniğimiz’de, uzman hekimler tarafından kontrol edilir. Hastalar bu işlem için uygunsa aynı gün içinde ya da bir başka gün içinde kürtaj işlem yapılır. Bu işlemin yapılabilmesi için genel ya da lokal anestezi uygulanabilir. Anestezi tercihi doktor ve hasta tarafından ortak bir kararla belirlenmelidir. Kürtaj işlemine başlanılmadan önce Kliniğimiz’de aşağıdaki aşamalar uygulanır;

Randevu aşaması;

Gebelik kürtajı yaptırmak isteyen kişilerin ilk olarak Kliniğimiz’den randevu alması gerekir. Randevu sırasında hastaların detaylı olarak muayenesi yapılır ve kürtaj işlemi ile ilgili detaylı bilgi verilir. Hekimlerimiz tarafından bu işlemin öncesi, işlem sırasında neler yapılacağı ve işlem sonrası ile ilgili tüm bilgiler verilecektir.

Muayene ve bilgilendirme aşaması;

Muayene, ultrasonile yapılır. Gerekli ölçümler yapıldıktan ve son adet tarihinize göre gebelik haftası belirlendikten sonra, işlem için gereken randevu tarihiniz bellenir.

Kürtaj günü aşaması;

Gebelik kürtajı, vakum aspiratör yöntemiyle uygulanır. Bu yöntem, kürtaj için en sık uygulanan yöntemdir ve oldukça güvenlidir. Bu yöntemde plastik enjektör ve plastik ince borular kullanılır. Gebeliğin sonlanması, bu borular ile emilmesi ve çekilerek alınması şeklinde yapılır. Oldukça kolay olan bu yöntem ayı zamanda çok az risklidir. İşlem sırasında kurşun kalemden çok daha ince olan plastik boru, rahim ağzından içeriye alınır. Enjektörün oluşturduğu vakum sayesinde gebelik çekilir ve alınır. İşle süresi 5 ile 10 dakika arasındadır.
Bu işlem için lokal ya da genel anestezi ile uygulanabilir. Kürtaj işlemine başlanırken hasta jinekolojik muayene masasına uzanır. Spekulum adı verilen muayene aleti vajina içine yerleştirilir. Vajinanın iç kısmı özel bir solüsyon ile temizlenir. Bu aşamaya kadar hastalar ağrı hissetmezler. Aynı zamanda gebelik kürtajı için kullanılan tüm aletler de sterildir. Bu aşamadan sonra hastanın isteğine bağlı olarak lokal ya da genel anestezi uygulanır. Genel anestezi damardan verilen ilaçlar ile anestezi uzmanı tarafından verilir. Bu anestezi az miktarda verildiği için hastalar ameliyatın hemen ardından uyanacaktır. Lokal anestezi ise rahim ağzından yapılan iğne şeklinde uygulanır.
Vakum yöntemi ile gebelik sonlandırıldıktan ve rahim içi temizlendikten sonra aletler çıkarılır ve hastanın uyanması sağlanır. Lokal anestezi alan hastalar 5 dakika içinde ayağa kalkabilir. Genel anestezi olan hastaların uyanma süresi ise 5-10 dakika arasındadır.
Gebelik kürtajının yapılmasından sonra hastalar tekrar ultrasona alınır ve rahim içi son bir kez kontrol edilir. Rahim içinde kalıntı olmadığından emin olunur. Hastaların bu işlemden sonra 20 dakika dinlenerek günlük hayatlarına dönmesi mümkündür.
Gebelik kürtajı uygulanırken hastaların 5 saat öncesinden bir şeyler yiyip içmemesi gerekir. İşlemden sonra hastalar su içebilir ve hafif bir şeyler yiyebilir.

Kürtaj fiyatları neye göre belirlenir.

Kürtaj fiyatları kürtajın yöntemi, gebeliğin süresi gibi değişkenlere göre değişir.. İstanbul’daki kürtaj fiyatları Türkiye’nin diğer illerine göre farklıdır. Kürtaj fiyatları doktor hastane klinik ve yöntem ve gebelik haftasina göre  kürtaj fiyatları 2021 etkiler. Merkezimizi ziyaret ederek uzman hekimlerimizin muayenesinden ardından sizin için belirlenen en doğru kürtaj fiyatları hakkında bilgisi alabilirsiniz.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.