Skip links

Cytotec Zararlı Mı

Cytotec Zararlı Mı

Cytotec zararlı mı ? sorusu ile oldukça fazla karşı karşıya kalmaktayız. Cytotec zararlı bir ilaç mıdır diye soranlara öncelikle şunu söylemek gerekir ki bu ilaç aslında mide ülser ilacıdır. Mide ülserlerini tedavi eder. Ancak kullanımı konusunda karmaşık ve yanlis bilgilerin mevcudiyeti üzerine bu yazıyı paylaşmak istedik. Gebelerde düşük baslatir. Bebeğin düşmesine sebep olur.

Cytotec kullanımı ülkemizde sadece doktorlara serbest olup , bireyler eczane veya başka yoldan bu ilaci temin edemez. Cytotec satışı yasaktır. Kullanımı risk içerir.

Cytotec ilacını sadece hekimler lüzum üzerine hastaya bizzat verebilir.

Kürtaj cytotec hapı, düşük hapı olarak bilinen ilaçların Türkiye’de kullanım onayı bulunmamaktadır. Eczanelerde satışı yoktur. Hekim onayı ve reçetesi olmadan internet ve benzeri mecralardan karaborsa yolu ile ilaç temin etmek sakıncalı sonuçlar doğuracaktır. Gebelik sonlandırmanın en güvenli yolu uzman doktorlar tarafından yapılacak kürtaj operasyonlarıdır.”

Kürtaj cytotec hapı ile ertesi gün hapı karıştırılmamalıdır. Ertesi gün hapı şüpheli cinsel ilişkiden sonra 72 saat içinde kullanılabilen, Türkiye’de kullanımı yasal reçetesiz bir ilaçtır.

Leave a comment

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.