Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kürtaj Yapılır mı?

Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kürtaj Yapılır mı?

Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kürtaj Yapılır mı?

Devlet hastaneleri maalesef isteğe bağlı kürtaj hizmeti vermiyor. Bu konuda güvenli kliniğimize başvurabilir bizi telefonla arayabilirsiniz.  Hasta mahremiyeti sağlanır.

Gizli güvenli ve  hijyenik ortamda kürtaj  yapılır.  Hasta bilgi gizliliği sağlanır. Vakum yöntemi  ile 10 dakika sürer.  Ayni gün taburcu olabilir.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

600 ₺’den Başlayan Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Kürtaj fiyatları ücreti ne kadar?

İstanbul kürtaj fiyatları, kürtaj yapan hastane, poliklinik ve tabip odası asgari ücret tarifesine göre değişiklik gösterirse de asıl kürtaj fiyatı belirlenmesi gebeliğin büyüklüğü, tercih edilen anestezi şekli (lokal veya uyutarak anestezi ile), daha önce kürtaj, doğum veya sezaryen olup olmadığı ve müdahaleyi uygulayan doktorun muayenesinin sonucunda bulduğu farklı bulgulara göre değişir.
Bugün için kürtaj fiyatları yukarıda anlatılan başvuran hastanın muayene durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte 600-1000 TL civarından başlamaktadır.


Vakumlu kürtaj ne kadar sürer?

Her ne kadar kısa süreli olsa da kürtaj cerrahi bir operasyondur. Komplikasyon gerçekleşmediği durumlarda vakumlu kürtaj süresi 10 – 20 dakika arasında olmaktadır. Kürtaj süresi hakkında merak ettiklerinizi jinekolojik muayene esnasında doktorunuza danışabilirsiniz.

Vakumlu kürtaj avantajları nelerdir?

Vakumlu kürtaj metodunun klasik kürtaj yöntemlerine göre birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar özellikle kürtaj sonrası iyileşme sürecinde hissedilmekte iyileşme süresini kısaltmaktadır.

Kürtaj Kimlere Yapılır?

Kürtaj 18 yaş üzeri istenmeyen gebelik durumlarında yasal şartlar sağlanıyorsa yapılabilir. Yasal kürtaj sınırı 10 haftadır. 10 hafta üzeri gebeliklerde kürtaj heyet onayı dahilinde yapılır. Bebekte anomali olması, annede gebeliğin devamı halinde ciddi sağlık sorunu oluşacağı zaman küretaj için 3 hekim imzalı heyet raporu gerekir.

18 yaş altı kişilerde tüm bunlara ek olarak ebeveyn onayı aranır. Eğer kişi evli ise eş rıza ve yazılı onayı şarttır. Küretaj evliliklerde ortak alınan bir karar olmalıdır.

KÜRTAJ (TIBBİ TAHLİYE) YASAL MIDIR?

Kürtaj (tıbbi tahliye), birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de yasal bir işlemdir. İsteğe bağlı kürtaj işlemi, 1983 yılında çıkartılan kanunla onaylanmıştır.

KAÇINCI HAFTAYA KADAR KÜRTAJ YAPILABİLİR?

10. haftaya kadar yapılabilir. Resmi nikâhı olan kadınlar için çiftlerin karşılıklı rızası ve imzası gereklidir.
Bekâr ve 18 yaş üstü kadınlar, partner rızası gerekmeden, sadece kendi rızası ve imzası ile kürtaj yaptırabilir.

Kürtaj Yasak mı?

İsteğe bağlı olarak yapılan kürtajlarda yasalar belirli bir sınırlama koymuştur. Bu sınırlar içinde yapıldığı takdirde kürtaj yasak değildir. Başka bir deyişle yasalar 10. gebelik haftasına kadar anne-babaya gebeliği isteğe bağlı sonlandırma hakkı vermektedir. Ancak annenin 18 yaşından küçük olduğu durumlarda ebeveyn veya yasal varisinin onayı gerekmektedir. Evli bayanlarda ise eşinin onayı sorulmaktadır. 10 haftadan büyük gebeliklerin kürtajla alınması için bebekte veya annenin sağlığında yaşamı tehdit eden veya hayatla bağdaşmayan sorunlar olması gerekir ve bu durum sağlık kurulu tarafından onaylanmış olmalıdır. Bu koşullar sağlandığında anne hastaneye yatırılıp kürtaj işlemi gerçekleştirilebilir.

Bilgilerim gizli kalacak mı?

Bilgilerimin üçüncü şahıslarla paylaşılma ihtimali var mı?

Lütfen merkezimizle iletişime geçin ve tedaviniz de dahil olmak üzere tüm bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında tamamen gizlidir (RG 01.08.1998.23420). Üçüncü şahıslara hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi vermeniz mümkün değildir.

Muayenehaneye başvuru nedeniniz ve size ait kaydedilen tüm bilgiler sizin yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998 ,23420) tümüyle gizli tutulacaktır. Başka şahıslara hastalığınız, tedaviniz ve şikayetiniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

Kürtaj E-Devlet / E-Nabız Kayıtları

Gizlilik unsurlarından dolayı e-devlet veya e-nabız gibi kanallarda bu uygulamanın geçmesine izin vermiyoruz. Kürtaj yaptırmak isteyenlerin merak ettiği bir diğer husus e-devlet kayıtları oluyor. Bunun üzerine: Gizli kürtaj hizmetimizden faydalanmanız esas alırız

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.