Özel Hastane Kürtaj Fiyatları İstanbul

Özel Hastane Kürtaj Fiyatları İstanbul

Özel Hastane Kürtaj Fiyatları İstanbul

Kürtaj işlemi yapma kararı verenler , yasal süre sınırına bağlı olarak hem özel sağlık kuruluşlarında hem de devlet kamu hastanelerine başvurur. Bunun için ,hasta 10 haftalık yasal süreç içinde olmalıdır. Yasal kürtaj süresi uygunsa kürtaj uygulamasına geçilebilir. Yasal süre sınıra uygun olan hastalar özel hastane kürtaj fiyatları ve teknikleri gibi tüm ayrıntıları değerlendirerek tercihini yapar.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detayllı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Özel Hastanede Kürtaj Ne Kadar?

Özel hastane kürtaj fiyatları için internetten ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Ve özel hastanede kürtaj fiyatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ve tabiki fiyatlar, hastaneden hastaneye ve doktordan başka bir uzmana fiyatlar farklılık gösterir. Özel hastanede kürtaj ne kadar sorusunu bazı etkenlere ele almalıyız. Örneğin;

• 3 – 4 hafta hamilelik süreci fiyatları daha uygundur .
• 10 haftaya yakın olan kürtaj operasyonunda fiyatlar biraz daha yükselir. Ve bu çok normaldir.

Bunun temel nedeni ise kullanılan teknik ve tıbbi aletlerin maliyetidir. Ve yine haftası ufak olan gebelikte işlem çok daha kısa süre içerisinde biter . Ve yine gebeliğin 10 haftaya yakın olması durumunda, hem işlemler uzun sürer hem de farklı aletlerin kullanımı zorunlu hale gelir. Tüm bu özel durumlar da fiyatların değişmesine etki eder.

Özel Hastane Kürtaj Fiyatları

Özel hastane kürtaj fiyatları için sadece gebelik haftası değil bununla birlikte uygulanacak olan anestezi türünün de fiyatlara etki ettiğini bilmek gerekir. Hastanın haftası sağlık genel durumuna ve özel isteklerine göre anestezi uygulamalarına karar verilir.

Hem genel hem de lokal anestezi seçenekleri vardır. Anestezi uzmanlarımızın kontrolleri ve kararı ile uygulamaya geçeriz. Bunun neticesinde genel anestezi , lokal anesteziye oranla daha maliyetlidir. Görüldüğü gibi kürtaj operasyonu fiyatlarına bu tarz ilave uygulamalar da etki etmektedir.


”600 ₺’den Başlayan Fiyatlarla”

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Evlilik dışı konusunda bir başka paragraf ise evli bir bir bayanın kocası hariç başka bir erkekle cinsel ilişkiye girerek gebe kalması ve bunu kürtajla sonlandırma durumudur, işte bu durumda iş biraz sıkıntılıdır, zira kürtaja gelen bir bayanın kimliğinde evli ibaresi varsa mutlaka eş izni istiyoruz, bu durumdan habersiz bir kocaya eşiniz başkasından gebe kalmış kürtaj yapacağız izin veriyor musunuz diye sorsak herhalde çevik kuvvet korumasına ihtiyacımız olur. Böyle durumlara jinekologların çoğu bulaşmak istemez ve ne şartla olursa olsun def-i bela olarak görerek reddederler, peki yasalara göre bu durumda kalan insanlar ne yapacaklar? ya resmi eşten bir şekilde izin alınacak yada devam eden bir boşanma davası varsa dava dosya fotokopisi ve sorumluluk reddi dilekçesi ile yasal sınırları aşmayan gebelik kürtaj edilecektir. Böyle durumlarda maliyetler aslında fark etmemesi gerekirken evlilik dışı kürtaj ücretlerini standart fiyat listesinden daha pahalı tutan yerler olduğunu duyuyorum ama bu etik dışı bir davranıştır, çocuk aldırma fiyatları gebelik haftasına bakılarak hesaplanır.


Kürtaj Nedir, Nasıl Yapılır, Kürtaj Sonrası  

Kürtaj ve Gebelik Kararı: Kadınların önemli bir korkusu da beklenmedik bir anda istenmeyen gebelik ile karşılaşmak ve gebeliği sonlandırmak için kürtaj kararı vermek ile ilgilidir. Bunun nedeni genellikle gebelikten koruyucu önlemlerin yeterli olarak alınmaması ya da alındığının zannedilmesi sonucu bir istenmeyen gebelik durumunda gebelik sonlandırma / çocuk aldırma ve kürtaj sonrası ile ilgili ne yapılacağını bilmemektir. Öğrenip karar verdikten sonra ÇÖZÜMÜ OLAN sorunlardan korkmayın ve verdiğiniz kararın GİZLİ kalacağından da emin olun.

İstenmeyen gebelik, korunmadan ya da korunduğunu sanarak olan ilişki sonrası gebe kalarak,  kadının doğum yapmak istememesi, doğum yapmanın sağlık açısından zararlı olması veya yaşayan çocuk sayısı istenenden fazla olan durumlarda görülen gebelik durumlardır. İstenmeyen gebelik olmaması için doktorunuzun önerdiği size uygun doğum kontrol yöntemlerini kullanmalısınız.


Kürtaj kime ve kim tarafından uygulanır? 

Kadının arzusuyla yasal olarak 10. gebelik haftasına kadar uygulanabilir.”Yasal Tahliye ya da yasal kürtaj” adından da anlaşılacağı gibi ülkemizde reşit kadınlarımıza tanınmış tümüyle yasal ve çağdaş bir haktır. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan reşit kadınlar kendi isteklerine göre hareket ederler. Kürtaj yalnızca ve ancak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanınca uygulanır.

Kürtaj fiyatları ücreti ne kadar?

İstanbul kürtaj fiyatları, kürtaj yapan hastane, poliklinik ve tabip odası asgari ücret tarifesine göre değişiklik gösterirse de asıl kürtaj fiyatı belirlenmesi gebeliğin büyüklüğü, tercih edilen anestezi şekli (lokal veya uyutarak anestezi ile), daha önce kürtaj, doğum veya sezaryen olup olmadığı ve müdahaleyi uygulayan doktorun muayenesinin sonucunda bulduğu farklı bulgulara göre değişir.
Bugün için kürtaj fiyatları yukarıda anlatılan başvuran hastanın muayene durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte 600-1000 TL civarından başlamaktadır.
TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.