BAYRAMPAŞA KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

BAYRAMPAŞA KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

İstanbul Bayrampaşa Kürtaj Fiyatları

Kürtaj fiyatları tercih edilen anestezi şekline, gebeliğin süresine, doktorun ücretlendirme politikasına göre değişebilir.

Genel anestezi veya lokal anestezide fiyatlar farklılık gösterebilir. Ayrıca gebelik haftası bile bu fiyatı etkiler. Kürtaj Fiyatları İstanbul için bizi 7/24 çekinmeden arayabilirsiniz.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Cerrahi bir müdahale olan kürtaj işleminde gerekli ekipman ve steril şartlarda çalışan uzman doktorlar ile riskler minimuma indirilmektedir.

Tedavi öncesinde gerçekleştirilen ultrason görüntüleri ile anne karnında oluşmuş bebeğin büyüklüğü ve rahim içerisindeki yeri tespit edilerek, gerekli cerrahi müdahale uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilir.

Vakum Kürtaj Nedir ? Vakum la Kürtaj Nasıl Yapılır ?

Kürtaj Nasıl Yapılmaktadır?

Kadın doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilen kürtaj operasyonu, genel olarak vakum yöntemiyle gerçekleştirilmektedir. Bu yöntem plastik enjektör ile ince plastik bir borunun rahim ağızdan içeriye sokularak, rahimde bulunan fetüsü vakum yöntemiyle çekmektir.

Lokal ya da genel anesteziyle yapılmakta olan kürtaj operasyonu, gebeliğin sonlandırılması işlemlerine başarılı yöntemlerden biridir.

İstanbul kürtaj yöntemleri arasında yer alan vakum yöntemi, bütün dünyada ve Türkiye genelinde kullanılmakta olan yöntemlerden biri olarak, kısa zamanda gebeliğin sonlandırılmasını sağlayacaktır.

KÜRTAJ İŞLEMİ KİMLER İÇİN UYGUNDUR ? KİMLER YAPTIRABİLİR?

Kürtaj operasyonu için bir kaç konuya dikkat etmek gerekir. Durumu uygun olan herkes kürtaj yapabilir.Bu hususlar şunlardır..

• Kürtaj yaptırmak isteyen kişinin yaşı onsekiz (18) yaşından büyük olmak zorundadır. Kişi 18 yaşından küçük ise evli durumda olsalar bile ebeveyn izninin olması yasalarla mecbur kılınmıştır..Kişi bekar ayni zamanda 18 yaşından küçükse yine ailesinin izni alarak bu işlemi gerçekleştirebilir. Yasa bu konuda nettir.

• Kürtaj işlemini yaptıracak anne adayı onsekiz (18) yaşında büyükse ve aynı zamanda evli ise eş onayi zorunludur . Hukuken aile kurumunu korumaktır amaç…

• Kürtaj olmak isteyen kadin onbeş (15) yaşından küçük ise bu durumda ailenin izni dahi olsa kesinlikle kürtaj işlemi yapılamaz. Hatta bu gibi durumlarda gerekli mercilere bilgi verilmesi ve bu durumun bildirilmesi gerekmektedir.

• Yasal kürtaj haftasından büyük yani 10. haftadan büyük gebelere kürtaj işlemi yapmak yasaktır. Ancak ve Ancak anne karnındaki bebekte önemli bir hayati risk sorun önemli bir özür, önemli bir sorun varsa yada anne adayının veya bebeğin hayatını tehdit eden bir durum varsa bu durumda toplanan hekim kurul kararı ile kürtaj yapılmasına karar verilirse o zaman yapılır.

• 10 haftadan küçük gebelerde ise yukarıda yazdigimiz şartlar uygunsa herhangi bir hekim kurul kararına gerek yoktur. Kişinin kendi istemesiyle kürtaj işlemi yapılır..

KÜRTAJ İŞLEMİNDE KULLANILAN YÖNTEMLER NELERDİR ?

Kürtaj işleminde en son ve en sağlıklı olarak kullanılan en son yöntem vakum yöntemi ile kürtaj yani diğer adıyla vakum aspirasyon kürtajdır. En geçerli ve en güvenli yöntemdir. Agrisiz acisiz güvenli Kürtaj..

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.