GAZİOSMANPAŞA KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

GAZİOSMANPAŞA KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

Kürtaj Nedir ? Kürtaj Nasıl Yapılır ?

Kürtaj nedir?
Kürtaj kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarının en sık uyguladığı küçük cerrahi operasyonlardan biridir.

En sık, istenmeyen bir gebeliğin sonlandırılması (bebek (çocuk) aldırmak için uygulanmakla beraber düşük oluşması sonrası kanamanın durdurulması ve rahim içinin temizlenmesi için, düzensiz kanamalarda bir yandan kanamanın durdurulması, öte yandan rahim içinden alınan parçaların patolojik incelemesiyle tanı konulması için kullanılır.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kürtaj işlemi nasıl yapılır?

Kürtaj için gelen hastalarımıza kürtaj öncesi ilaçlar uygulayabiliyoruz vajinaya bazı ilaçlar uygulayarak bu rahim ağzının yumuşamasını ve birazda açılmasını sağlıyor ayrıca cerrahi ve dilatasyon işlemini kolaylaştırıyor.

Kürtaj için cerrahi işlemi yaparken ilk önce rahim ağzını buji denilen metal çubuklarla açılması gerekiyor biz buna dilatasyon diyoruz.Bu dilatasyonu yaptıktan belli bir açıklığa geldikten sonra rahimin içine plastik kanül sokuyoruz bu plastik kanülün bir ucunu aspiratöre takıyoruz ve gebelik içeriğini aspire ediyoruz.

Günümüzde İstanbul kürtaj bu aspirasyon yöntemi ile gebelik tahliyesini yapıyor.Eskiden metal küretler kullanılıyordu bu işlem ile yapıldığında daha çok kompliksayon meydana gelebiliyordu kanama oluşabiliyordu artık bunlar günümüzde kullanılmıyor.

Kürtaj sonrası aşağıdaki durumlarda Hekim ile iletişime geçiniz..

– Yüksek Ateş (38 derece üzerinde)
– Ağrı kesici ile geçmeyen rahimde kasıklarda şiddetli ağrı ve kramplar oluşması..
– Kürtaj sonrası oluşan aşırı kanama durumu..
– Kürtaj sonrası günlerde kötü kokulu ve yoğun aşırı genital akıntınızin başlaması..
– Kürtaj operasyonu üzerinden 4-5 gün geçmesine rağmen kanamanin azalmamasi veya artması…

Kürtajı nerede yaptırabilirim?

Kürtaj operasyonu hastane veya özel muayenehane , klinikte kadın hastalıkları ve doğum uzmanları jinekologlar tarafından yapılmaktadır. Kürtaj olacağınız merkezdeki uzmanın deneyimi , tecrübesi ve kurtaj merkezinin gerekli aletler, sterilizasyon açısından kapasitesi çok önemlidir.Merkezimiz İstanbul un en bilinen kadın doğum merkezlerinden biri olmakla birlikte İstanbulun en merkezi semti ŞİŞLİ ve en merkezi Noktası MECİDİYEKOY Meydanındadır. Her semtten ulaşım çok kolaydır. Vapur, Otobüs , Metro METROBUS gibi ulaşım kanallarının tamamı ile ulaşabilirsiniz. Merkezimizde en son en modern ve en güvenilir yöntem olan VAKUM YÖNTEMİ ile Kürtaj yapılmaktadır.Kürtaj İşlemi için Herhangi bir bilginizi vermenize gerek yoktur.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.