KAĞITHANE KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

KAĞITHANE KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

Kelime anlamı kazıma olarak bilinen kürtaj, hamileliğin bitirilmesidir. Kağıthane kürtaj işlemlerinde farklı gerekçeler öne çıkmaktadır. Bunların başında ise gebeliğin arzu edilmemesi gelmektedir. Bunun yanı sıra sadece sağlık gerekçelerinden dolayı da işlem yapılabilmektedir. Çok uzun sürmeyen bir cerrahi müdahaledir. Böylelikle süreç kısa bir zaman dilimi içerisinde tamamlanır.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kağıthane Kürtaj

Kağıthane kürtaj vakum aspirasyon yöntemi ile yapılır. Bunun özellikleri ve ilgili süreç ise şöyledir;

  • Öncelikle spekülüm adındaki özel cihazın takılması gerekmektedir. Bunun nedeni ise rahim ağzının görüntülenmek istemesidir.
  • Bunun ardından hijyen gereğince temizleme yapılır. Bu sırada hastanın anestezi altında olduğunu da hemen ifade etmek gerekmektedir.
  • Tüm bunların ardından tenekülüm kullanılır. Bunun bir dişi vardır. Dış kısımda tercih edilir. Amaç rahim ağzının açık kalmasını sağlamaktır.
  • Kağıthane kürtaj işlemlerinde diğer aşama ise düzleştirmedir.
  • Kanül, vakum yöntemi denildiği zaman akla gelen ilk materyal olarak dikkat çekmektedir. Bunun rahim içine girmesi sağlanır. Tek kullanımlıktır. Sağlıklı bir yöntem olmasının yanı sıra plastik malzemeden yapılmıştır.
  • Aynı zamanda arkasına bir enjektör takılır. Karmen kanülü bunun ardından devreye girmektedir.
  • Ters olacak şekilde bir basınç uygulanmaktadır. Gerçekleştirilen işlemin süresi çok uzun değildir.

Kağıthane kürtaj çerçevesinde cenin vakum yardımı ile temizlenir. İçeriye doğru çekilmektedir. Hepsi enjektörün içinde toplanmaktadır. Bunun bitmesiyle beraber süreç de sona ermektedir. Görüldüğü gibi hem çok güvenli hem de zaman almayan bir işlemdir. Dilatasyon ve ilaçla kürtaj sistemleri de mevcuttur.

Kağıthane Kürtaj

kürtaj yapılması ile beraber bir süre boyunca çok daha dikkatli olmak gerekmektedir. Duş almak ve bunu ayakta yapmak şarttır. Aynı zamanda vajina alanının kuru kalması sorun çıkmaması adına çok önemlidir. Bunun yanı sıra bir diğer husus ise cinsel ilişkiden 21 gün boyunca kaçınmaktır. Verilen ilaçların kullanımı da önem arz eder. Bunlara uyulması durumunda hiçbir sorun ile karşı karşıya kalmamış olursunuz.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.