FATİH KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

FATİH KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

KÜRTAJ İŞLEMİ NASIL YAPILIR? KÜRTAJ NE KADAR SÜRER?

• Kürtaj İşlemi yapılmadan önce hasta  ultrason cihazi ile muayene edilir. Ultrasonda gebelik kesesi mutlaka görülmelidir. Gebelik kesesi görülmeden yapılan müdahale hastanın rahimine zarar verebilir.(Hasta hamile olmayabilir,dış gebelik olabilir veya hamileliğin çok erken aşaması olabilir)

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

• Kürtaj İşlemi anestezi altında yapılır. Muayenehanede yapılan anestezi, güvenle uygulanabilecek anestezidir. Aslında anesteziden çok sedasyon uygulamasıdır. Sedasyon  , Anestezi Uzmanı tarafından  verilen uygun ilaçlarla uygulanır ve herhangi bir riski yoktur. Hasta işlem sırasında bir şey hissetmez. Sonrasında işlemle ilgili herhangi bir şey hatırlamaz. Daha evvel normal doğum yapan bayanlarda lokal anestezi uygulanabilir.
Daha acisiz olur. Fakat yinede işlemin psikolojik travmasıda düşünülürse genel anestezi daha çok tercih edilir. Kliniğimizde işlem boyunca ve işlemden sonra 15 dk kadar hasta anestezi uzmanı tarafından kontrol altında tutulur.

• Hasta işlem yapılmadan önce 4 saat süreyle yiyip içmemeli.

• Hasta hazırlandıktan sonra anestezi uzmanı tarafından ilaçlar verilerek uyutulur.

• Vajene spekulum yerleştirilir. Vajen ve rahim ağzı batının ile temizlendikten sonra , rahim ağzı genişletilir. Rahim içi plastik kanül  ve ona bağlı olan vakum aleti ile boşaltılır. Kanama kontrolu takiben işleme son verilir. Klinigimizde Kürtaj  başladığı andan sona erdiği Kürtaj süresi kadar işlemi ultrason eşliğinde yapariz. Kürtaj işlemi bittikten sonra hasta uyandırmadan yeniden ultrasonla kontrolu  yapıp  bir problem olmadığından emin olunduktan sonra hasta uyandırılır. Kürtaj işleminden sonrada vajende herhangi kalıcı bir genişleme olmaz.

• Hasta dinlenme odasında yarım saat dinlendirilir.

• Operasyondan sonra ( Dinlenme süresi bitince) , hasta istediğini yiyip içebilir.

• İşlem sonrasında antibiyotik tedavisi ve Ağrı kesici reçetesi verilir.

Nadiren gebelik kesesi çok küçük olup (5 haftadan küçük gebelikler) Kürtaj yapılmasına rağmen gebelik devam edebilir. Bu durumla karşılaşmamak için gebelik kesesi ultrasonla görülüp, hekimin önerdiği zamanda Kürtaj işleminin yapılmasıdır.

Kürtaj işlemi uygun koşullarda ve uzman tarafından yapıldığı sürece yan etkileri yok denecek kadar azdır. İstisnai durumlarda gecenin anatomik anomaliler nedeniyle Kürtaj işlemi gerçekleşmiyebilir. Çok az rastlanan bu durumlarda da deneyimli bir jinekolog doğru tanıyı koyarak , kişinin sağlığına zarar gelmeden farklı metodlarla Kürtaj işlemini tamamlayabilir.

Eğer Kürtaj konusunda merak ettiklerinizi öğrenmek, ayrıntılı bilgi almak isterseniz danismanlarimizin telefonlarıdan bize ulaşabilirsiniz.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.