BEYKOZ KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

BEYKOZ KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

Vakumlu Kürtaj Nedir?

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında vakumlu kürtaj yöntemi kullanılır.

Kürtaj yöntemleri içinde vakum kürtaj güvenli bir yöntemdir. Güvenli olduğu kadar, kısa sürmesi, tek kullanımlık aletlerin kullanılması ve hissedilen ağrının az olması vakum kürtajın kolaylıklarıdır. Vakum ile aspirasyon olarak da ifade edilen bu yöntem son yıllarda en sık kullandığımız kürtaj yöntemidir. Güvenlidir. Ağrısız Acısız dır. Kanama ihtimali azdır. Kürtaj işlemi heryerde vakumla yapılmaktadır.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Vakumlu Kürtaj Nasıl Yapılır?

İstenmeyen gebeliğin sonlandırılmasında kullanılan yöntem vakum kürtaj veya küret olarak bilinen aletle rahim içinin boşaltılmasıdır. Kürtaj işleminde kullandığımız yöntem günümüzde vakumlu kürtajdır. Rahim içine yerleştirilen vakum özelliği olan basınçlı enjektör, ile rahim içinde yer alan gebelik materyali aspire edilir. Vakum özelliği olan enjektörün ucuna karmen kanül olarak isimlendirilen plastik, cisim yerleştirilir. Ortalama 5-10 dakika sürer. Anestezi olarak lokal veya sedasyon anestezi şekli uygulanır.

Çoğunlukla kürtaj işlemi ağrılı olduğu için sedasyon anesteziyi sık kullanırız..

Vakumlu Kürtaj Aşamaları

Operasyon kısa sürer , ancak komplikasyon riski düşük olsa da işlem öncesi hastanın kan grubuna, kanama pıhtılaşma zamanına ve hepatit B, hepatit C ve HIV(AIDS) testlerine bakılması önemlidir. Yapılan işlem sonrası hasta muayeneye alınır. Her cerrahi müdahalenin hastane veya klinik ortamında , steril şartlarda , anestezi hekiminin de eşliğinde yapılması komplikasyon oranını azaltır.

İsteğe bağlı kürtaj da kanunda belirtilen süre 10.Gebelik haftasına kadar olup, kadının 18 yaşını doldurması da gerekir.. Evli olan çiftlerin eş rızası da alınmalıdır. Tüm bunların ardından anestezi alacak hastamızın 4 saatlik açlık süresine de riayet etmeleri ile vakum kürtaj yöntemi ile rahim içi aspire edilir.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.