ARNAVUTKÖY KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

ARNAVUTKÖY KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

Kürtaj sonrası süreç nasıldır? 

Kürtajdan sonra hasta dinleme aşamasına geçer. Ağrısız ve kısa süreli bir işlem olan kürtajın ardından iyileşme gerçekleşir. Yalnızca sedasyon uygulanan kişilerde tam uyanma ve kendine gelme bazen 1 saati bulabilir. Mide bulantısı, halsizlik  olması  normaldir ve endişelenecek bir durum yoktur. Kürtaj sonrası iyileşme süreci hızlıdır. Rahim herhangi bir komplikasyonun olmaması durumunda kendini toparlar. Kürtaj sonrası kasıklarda küçük kramplar yaşanabilir ve bu kramplar  hafif adet sancisina benzer. Bunun dışında  şiddetli bir ağrı yaşanmaz. Kürtaj sonrası beslenme için kişiye yarım saat  yeterli olur. Kürtaj sonrasinda geçen yarım saatin ardından kişi bir şeyler yiyebilir ve su içebilir. Ayrica kürtaj sonrası  biraz kanama normaldir.  Ancak islem sonrası ağrı şiddetliyse ve kanama  yoğunsa bu durum normal olmayabilir ve  doktora gidilmelidir.. Kürtaj sonrası  kanama olmayabilir bu durum da normaldir.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

KÜRTAJ SONRASINDA YAPILMAMASI GEREKENLER

Kürtaj sonrasında rutin hayatına kaldığı yerden devam edebilir ancak genital temizlik  konusunda dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Kürtaj sonrasında yapılması gerekenler şunlardır..

*Kürtaj işleminden sonra lekelenme  için hijyenik pedler kullanılması gerekir. Bu evrede vajinal tampon kullanımı hijyenik değildir.

*Kürtaj sonrasında pansumana gerek olmadığı için genital bölgeye herhangi birsey yapılmasına gerek olmaz.

*Kürtaj sonrasında vajinal duştan alınmaz.

*Kürtaj sonrası duş alınabilir..
Deniz, hamam, havuz, sauna girilmemelidir.

KÜRTAJ SONRASI CİNSEL İLİŞKİ:

Kürtaj isleminden sonra rahim kendini toparlamaya başlar ancak bu aşamada mikrop kapmaya daha açık olur. Bu nedenle kürtaj işlemi sonrası cinsel ilişki yaşanmaması gerekir. İki haftaya kadar kişinin cinsel ilişkiden kaçınması hem psikolojik hem de fizyolojik olarak iyileşmesine yardımcı olur. İşlemden sonra rahim ağzı 2 haftaya kadar küçülerek normale dönmeye başlar. Rahim ağzı genişken yaşanan cinsel ilişki bakterilerin kolayca rahim içine  girmesine ve enfeksiyon gelişimine neden olabilir.  Kürtaj sonrası cinsel ilişkiden bu nedenle uzak durulması gerekir…

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.