ÇERKEZKÖY KÜRTAJ FİYATLARI

ÇERKEZKÖY KÜRTAJ FİYATLARI

ÇERKEZKÖY KÜRTAJ FİYATLARI

Kürtaj Nerelerde Yapılır?

Kürtaj islemi , gerekli steril koşulların yerine getirildiği hastanelerde ve kliniklerde yapılmalıdır. Gizlilik korkusu ve fiyat gibi nedenler yüzünden merdiven altı olarak tabir edilen yerlere baş vurulması istenmeyen komplikasyonlara neden olabilir.

Kürtaj işleminin nerede yapılacağı kullanılacak yönteme, gebeliğin haftasına ve kadının sağlık durumuna göre değişiklik göstermektedir. 10 haftadan küçük olan gebelikler doktor muayenehanesinde güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.  Tıbbi sebebe dayanan daha büyük gebeliklerin sonlandırılması ise hastane ortamında gerçekleşebilir.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kürtaj Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Hamileliğin ayı, anestezi türü, doktorun tecrübesi ve uyguladığı fiyat politikası, kullanılan ekipmanın kalitesi ve maliyeti gibi faktörler kürtaj fiyatları üzerinde etkili olmaktadır.

Fiyatlardan kaçınmak için güven vermeyen ve ekipman açısından yetersiz olan yerlere  yönelinmemelidir. Basit bir işlem olan kürtajın en büyük riski enfeksiyondur. Bu nedenle hijyenik ortam ve gerekli ekipmanların sağlanması önem taşır.

Kimlere Kürtaj Yapılabilir?

Kürtaj evli veya bekar her kadına uygulanabilmektedir. Bekar kadınların kürtaj olmak için herhangi bir izin alması gerekmez. Ancak evli kadınların eşlerinin onayi gerekmektedir. Ayrıca kürtajda yasal olarak resimli 18 yaş sınırı vardır. 16 ile 18 yaş arasındaki genç kızlara kürtaj işlemi annelerinin ve babalarının onayi ile olur. 16 yaşından küçüklerde ise mahkeme kararı gerekmektedir.  Kanuni süreç böyle işlemektedir..

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.