ÇERKEZKÖY KÜRTAJ

ÇERKEZKÖY KÜRTAJ

ÇERKEZKÖY KÜRTAJ

İstanbul kürtaj merkezimize geldiğinizde hasta gizliliği sağlanmaktadır. Bu konuda hiçbir endişe etmenize gerek yok. Kliniğimizde yapılan hamilelik sonlandirma isleminde bilgi gizliliği yasal hakkınızdir, kurtaj şlemi yaptırdığınızda bilgileriniz hic kimseyle paylaşılmaz..3 kişilere bilgi verilmez. Kısacası Bilgi gizliliği sağlıyoruz. Kayıtlarda kürtaj işlemi olarak geçilmez.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İstanbul kürtaj fiyatları  anestezi şekline yani lokal veya genel , hamileligin haftasına ve hekimin ücretlendirme politikasına göre değişiklik gösterir. Bu konuda tek bir fiyat yoktur. Her hekimin,hastanenin ve kurumun ücret uygulaması farklıdır. Ama genel itibarı ile kürtaj fiyatı çok yüksek değildir. Tabi işlem esnasinda Genel anestezi veya lokal anestezi kullanımı fiyatı etkiler. gebelik haftasınin büyük veya küçük oluşu da bu da fiyatı etkiler.Tam fiyat bilgisi almak isterseniz lütfen bizimle whatsapp ya da telefon üzerinden iletişime geçiniz. Klinigimizde kürtaj fiyatları uygundur
Kürtaj işlemi Sonrası Bakım Nasıl Olmalı diye soranlara ;
Doktorunuz size gebelik durumuna göre farklı kürtaj yöntemleri önerebilir.
Bunlar ;
*Kürtaj hapı düşük hapı
*Vakum aspirasyonu
*Dilatasyon ve tahliye

KÜRTAJ SONRASI YAŞANMASI MUHTEMEL Durumları sorarsanız;
*Kimi kadınlarda kanama olmasa da, 3-6 hafta süresince kanama ve yahut lekelenme olabilir.
*irili ufaklı kan pıhtıları atabilir.
*Adet dönemine benzeyen veya biraz daha ağır olan kramp ve sancılar olabilir.
* Göğüslerde şiş ve ağrı olabilir.bunlar normaldir.

KÜRTAJ SONRASI ENFEKSİYON RISKINI AZALTMAK ICIN NELERE DIKKAT EDIlmesi gerekiyo sorusunu cevaplamak gerekirse;
*Vajinal Tampon kesinlikle kullanmamalı , kanama durumumda hijyenik ped kullanmak daha Sağlıklı Ve uygun olanıdır.
*cinsel ilişki ve vajinaya 1-2 hafta boyunca herhangi bir şey yerleştirmek yasaktır.
*1-2 hafta boyunca deniz havuz yüzme, hamam ,sauna ,spa yasaktır.
Genel anlamda toparlarsak ;
Kürtaj Müdahalesini genel anestezi altinda  gerçekleştiriliyoruz   G. anestezi doktoru ve Kadin Doğum uzmani toplam 5/10 dakika içinde islemi beraber gerçekleştiriyor.  Operasyon, “vakum” yontemi ile gerceklestiriliyor .Hastanin uyuma süresi 5 dakikadir. Ve uyanma suresi sonrasinda 30 dk özel bir odada hastamızı dinlendiriyoruz. Sonrasinda hasta, günlük rutin hayatina devam edebilir. Islem Kadin dogum uzmanlarimiz tarafindan Özel hastane de Ameliyathane veya doğumhane ortamında  gerçekleştiriliyor. Kürtaj icin randevu almis hasta , randevuya 4 saat ac ve su icmeden gelmelidir.  Sigara içiyorsa, serbesttir. Hijyen ve sterililizasyona uygun ortamda hasta kabul ediliyor. Merdiven alti yerlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Hastanın  bilgileri istegi doğrultusunda GIZLI tutulmaktadir. Yasal süreyi aşmış  (10 hafta) hasta kabul edilmez.
Hasta gizliliğini ve güvenliğini sağlıyoruz. Kürtaj islemi sonrası antibiyotik verilir ve 20 gun süreyle  cinsel iliski , deniz , havuz ve hamam yasaktır. ( Hastanin enfeksiyon kapmamasi için.) ISTANBUL Kadin sagligi merkezi , gecmis olsun dileklerimizle..

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.