GÖZTEPE KÜRTAJ

GÖZTEPE KÜRTAJ

GÖZTEPE KÜRTAJ

Kürtaj Sonrası Adet Ne Zaman Görülür?

Kürtaj işleminden sonra yaklaşık ortalama olarak 30-40 gün sonra adet görülür. Bazı durumlarda kürtaj sonrasımdan itibaren 20 güne kadar uzayan vajinal kanamalar yaşanabilir. Bu kanamalar adetten az miktarda devam eden kanama olabileceği gibi, belirli aralıklarla da devam edebilir. Normal olarak kabul edilen bir durumdur, kurtaj işlemi sonrası 1. Hafta kontrolde doktorunuza bu durumu söylemeniz doğru olacaktır. . KÜRTAJ işlemi sonrasında doktorunuza kontrole geldiğinizde rahim içinde kanama, icerde parça,kan pıhtısı olmaması durumunda yani rahim temiz ise buna rağmen devam eden kanamalarda ayrıca özel bir müdehaleye gerek yoktur. Hasta takip edilmelidir. Süreçten dr bilgilendirilmedir. KÜRTAJ SONRASI 40 gun icinde adet döngüsünün düzelmesi beklenmektedir. Bu sure bazı kadınlarda bazı sebeplerle biraz daha uzayabilir. Bu durumda doktora görünmekte fayda vardır.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kürtaj Müdahalesini genel anestezi altinda  gerçekleştiriliyoruz   G. anestezi doktoru ve Kadin Doğum uzmani toplam 5/10 dakika içinde islemi beraber gerçekleştiriyor.  Operasyon, “vakum” yontemi ile gerceklestiriliyor .Hastanin uyuma süresi 5 dakikadir. Ve uyanma suresi sonrasinda 30 dk özel bir odada hastamızı dinlendiriyoruz. Sonrasinda hasta, günlük rutin hayatina devam edebilir. Islem Kadin dogum uzmanlarimiz tarafindan Özel hastane de Ameliyathane veya doğumhane ortamında  gerçekleştiriliyor. Kürtaj icin randevu almis hasta , randevuya 4 saat ac ve su icmeden gelmelidir.  Sigara içiyorsa, serbesttir. Hijyen ve sterililizasyona uygun ortamda hasta kabul ediliyor. Merdiven alti yerlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Hastanın  bilgileri istegi doğrultusunda GIZLI tutulmaktadir. Yasal süreyi aşmış  (10 hafta) hasta kabul edilmez.
Hasta gizliliğini ve güvenliğini sağlıyoruz. Kürtaj islemi sonrası antibiyotik verilir ve 20 gun süreyle  cinsel iliski , deniz , havuz ve hamam yasaktır. ( Hastanin enfeksiyon kapmamasi için.) ISTANBUL Kadin sagligi merkezi , gecmis olsun dileklerimizle..

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.