GÜNEŞLİ KÜRTAJ

GÜNEŞLİ KÜRTAJ

GÜNEŞLİ KÜRTAJ

Kürtaj İSTANBUL (Gebelik Sonlandırılması)

KÜRTAJ HAKKINDA GENEL BİLGİLENDİRME

Kürtaj , gebelik sonlandırma ya da vakumlu kürtaj gebelikte başvurulan cerrahi bir yöntemdir. Kürtaj  İstanbul da ki kliniğimizde vakumlu kürtaj yöntemiyle hem düşükle sonuçlanan hamilelikler hem de kanunun izin verdiği 10. Hamilelik haftasına kadar istenmeyen gebeliklerin terminasyonunda uygulanabilir. İstanbul Kürtaj fiyatları gebelik suresine göre farklılık gösterir . Çocuk aldırma  her kadın için çok üzücü bir durumdur. Çoğunlukla erken gebelik döneminde , düşükle sonuçlanan hamilelikte en çok kullanılan yöntem ,cerrahi olarak gebeliğin rahim içinden terminasyonu olan  kürtajdır.Tıbbi tahliye ya da kürtaj olarak da isimlendirilen bu cerrahi metotlar, sebebi bilinmeyen düşüklerde, anne karnında fetusun öldüğü durumlarda, düşüğün kısmi olarak gerçekleşip kısmen dokuların rahim içinde kalmis olduğu durumlarda veya  anembryonik gebeliklerde (fetus yoktur) uygulandığı gibi  kürtaj yasasının izin verdiği 10. hafta sınırına kadar istenmeyen gebeliklerde de uygulanabilir.
Yani yasal kürtaj süresi 10.gebelik haftasıdır, 10. haftadan sonra ancak gebeliğin seyrinde ve bebeğin genel gelişiminde  anne ve bebeğin sağlığını riske atacak bir vaziyet geliştiğinde hastanede sağlık kurulu kararı ile gebelik sonlandırılabilmektedir.  Kürtaj yapan doktorlar İstanbul’da en çok aşağıda ki sorularla karşılaşır….

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

KÜRTAJ NE DEMEKTİR?

Kürtaj, rahim içindeki gebeliğin ,ince UÇLU kanüller veya küretler kullanılmak suretiyle rahim dışına cikarilmasi işlemidir.Cerrahi olarak ,küretaj ,yani temizleme anlamına gelen bu işlem teknolojinin gelismesi ile artık vakum aspirasyonu yöntemi ile yapılmakta olup gebelik haftasına göre bazi değişiklikler gösterebilir.

Adet düzensiziliği veya rahim içi patolojilerinde tanısal olarak kullanılan tanısal küretaj da Probe küretaj da denilen bu işlemde amaç endometrium dokularının kazınarak, patolojik incelemeye gönderilmesidir. Bu işlem aşırı yoğun adet kanamasında kanamayı azaltıcı ve durdurur. Aynı zamanda alınan parçalar patolojiye gönderilerek kanama sorununun sebebi araştırılabilir.

NEDEN VAKUMLU KÜRTAJ ?

Bu işlemde rahim duvarının ne kadar kazınması gerektiğnin bir sınırı olmamakla birlikte gebelik yaşı büyüdükçe kazıma işleme uzayacak ve uzamış kazıma işlemi rahim duvarina zarar verebilir ..Bu kazıma işlemini bir an evvel sonlandırmanın bir yolu da vakum sistemi ile dokuların uzun süreli kazımaya gerek kalmadan vakumlama ile temizlenmesidir ki bu durumda rahimin zarar görme ihtimali azalmaktadır. Günümüzde tum ufak gebelik sonlandırma islemi vakum yöntemi ile yapılır. Güvenlidir agrisiz ve acisiz bir yöntemdir. Rahime hicbir zarar vermez.

KÜRTAJ YASAL BİR İŞLEM MİDİR?

İsteğe bağlı olarak yapılan kürtajlarda kanun belirli bir süre sınırlaması koymuştur. Bu sure içinde yapıldığı takdirde kürtaj islemi yasak değildir. Yasaldir. Kanun yapıcı, 10. gebelik haftasına kadar anne-babaya gebeliği isteğe bağlı sonlandırma hakkı vermektedir. Ancak hastanın yaşından küçük olduğu durumlarda ebeveynlerin yasal onayı gerekmektedir, evli ise eşinin onayı ve rızası sorulmaktadır. 10 haftadan büyük gebeliklerin kürtajla alınması için bebekte veya annenin sağlığında yaşamı tehdit eden veya hayatla bağdaşmayan sorunlar olması gerekir ve bu durum sağlık kurulu tarafından onaylanmış olmalıdır. Bu koşullar sağlandığında hasta yatırılıp kürtaj işlemi gerçekleştirilebilir.

KÜRTAJ İSTANBUL FİYATI 

Çocuk aldırma Ve Gebelik sonlandırma ücreti Türk Tabipler Birliğinin belirlediği sınırlar arasında sağlık kurumu tarafından belirlenir. Gebelik sonlandirma fiyatlarının belirlenmesinde , gebeliği

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.