Himenoplasti Yapan Hastanaler

Himenoplasti Yapan Hastanaler

Himenoplasti Yapan Hastanaler

Kızlık zarı: Nedir ? Neden önemlidir?

Genital bölgenin dışından birkaç santimetre içeride yer alan kızlık zarı, ince bir yapıya sahiptir. Kızlık zarı zedelenmesinin de nedenlerinden başlıcası, narin yapıdan kaynaklıdır. Çok şiddetli olmayan bir fiziksel dış etki veya baskı bile zarın bozulmasına neden olabilir. Örneğin bazı sporlar veya mastürbasyon esnasında, kızlık zarında yırtılma gerçekleşebilir. Binlerce yıllık insanlık tarihinde kızlık zarı asırlardan gelen kültürel etkiler ile, bekaretin bir simgesi haline gelmiştir. Ancak kızlık zarının biyolojik olarak kadın bedenine sağladığı fayda, vajinanın iç kısmına mikropların ve virüslerin geçmesini engellemektir. Türkiye’de olduğu gibi Amerika’da da, Avrupanın birçok ülkesinde de kızlık zarı bekareti ifade eden bir olgu haline gelmiştir.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kızlık Zarı Dikimi ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kızlık zarının bilimsel ismi, hymen sözcüğüdür. Latince hymen olarak bilinen kızlık zarı operasyonlarına da hymenoplasti denir. Hymenoplasti alanında uzman doktorlar, profesyonel bir şekilde ve herhangi bir risk teşkil etmeden kızlık zarı onarımı yapabilirler.

Kızlık zarı dikimi ameliyatı ne kadar sürer ?

İşlem süresi ortalama 30 dakika sürer ama beraberinde daraltma yapmak gerekirse lazer cerrahisi de uygulayarak sıkılaştırma daraltma işlemi yapılır. Bu süre biraz uzayabilir. İslemde kullandığımız dikişler kendiliginden eriyen dikişlerdir, dikişleri alma işlemi olmaz.. Hastamıza , işlemden sonra dikkat etmesi gerekenler konusunda bilgi vermekteyiz. Daha sonra kontrole çağırıriz.çünkü genital bölge bakımı ve hijyen açısından zor bir bölgedir.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.