KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN HASTANESİNDE KÜRTAJ YAPILIR MI?

KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN HASTANESİNDE KÜRTAJ YAPILIR MI?

KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN HASTANESİNDE KÜRTAJ YAPILIR MI?

Devlet hastanelerinde maalesef kürtaj yapılmıyor. 

Devlet hastaneleri maalesef isteğe bağlı kürtaj hizmeti vermiyor. Bu konuda güvenli kliniğimize başvurabilir bizi telefonla arayabilirsiniz.  Hasta mahremiyeti sağlanır.

Gizli güvenli ve  hijyenik ortamda kürtaj  yapılır.  Hasta bilgi gizliliği sağlanır. Vakum yöntemi  ile 10 dakika sürer.  Ayni gün taburcu olabilir.

• 18 Yaşını Doldurmuş Bekar Kadınlar Kendi İstekleri İle Kürtaj Olabilirler.

• Evli Kadınlar Kürtaj Yaptırmak İstiyorlarsa Eşlerinin Onayı Gereklidir.

• 18 Yaşından Küçük Kürtaj Yaptırmak İsteyenler İçin Anne – Baba Onayı Gereklidir.

• Herhangi Bir Acil Durum Anında Kadının Eşinin Onayı Olmadan Sadece Kendi Onayı İle Gebeliği Sonlandırması Mümkündür.

• Kişinin Hayati Tehlikesi Var İse Doktor Hasta Onayını Almadan Kürtaj İşlemini Yapabilir.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

600 ₺’den Başlayan Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Kürtaj fiyatları ücreti ne kadar?

İstanbul kürtaj fiyatları, kürtaj yapan hastane, poliklinik ve tabip odası asgari ücret tarifesine göre değişiklik gösterirse de asıl kürtaj fiyatı belirlenmesi gebeliğin büyüklüğü, tercih edilen anestezi şekli (lokal veya uyutarak anestezi ile), daha önce kürtaj, doğum veya sezaryen olup olmadığı ve müdahaleyi uygulayan doktorun muayenesinin sonucunda bulduğu farklı bulgulara göre değişir.
Bugün için kürtaj fiyatları yukarıda anlatılan başvuran hastanın muayene durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte 600-1000 TL civarından başlamaktadır.


Küretaj aslında bir anlamda tüm rahim içinin temizlenmesidir. Mesela hamile olmayıp uzamış, anormal adet kanamaları ile başvuran hastalarda da hem tanı hem tedavi amacıyla küretaj tekniği kullanılmaktadır.

Rahim içindeki ceninin çeşitli yöntemlerle alınması işlemine kürtaj denir. Kürtaj istenmeyen gebeliğin sonlandırılması için yapılacağı gibi, istenen ama sağlık olduğu tespit edile gebeliğin sonlandırılması içinde yapılır.

Kürtaj işlemini yasal sınırları içerisinde sadece 5 dakikada tek kullanımlık aletlerle sağlığınıza zarar vermeden yapmaktayız. Kürtaj hakkında merak ettiklerinizi sormak için dilediğiniz zaman çekinmeden bize ulaşabilirsiniz.

Gebeliği sonlandırmak için modern risksiz güvenilir kürtaj uygulaması konforlu muayenehane ortamında sadece 3-5 dakika gibi oldukça kısa bir sürede lokal anestezi veya genel anestezi altında uygulanabilir. Genel anestezi altında kürtaj her ne kadar maliyeti biraz artırsa da, hem annenin psikolojisi açısından hem de işlemin tümüyle ağrısız seyretmesi açısından daha çok tercih edilir ve önerilir.

KÜRTAJ NE ZAMANA KADAR YAPILABİLİR ?

Ülkemiz kanunlarına göre isteğe bağlı kürtaj da yasal sınır 10. haftaya kadardır, ancak eğer bebekte sakatlık v.s. söz konusu ise veya bebeğin kalp atışları gözlenmiyor ise yaşam sınırı olan 24. haftaya kadar gebelik sonlandırılabilir. Eğer ebeveynler gebeliği istemiyorlarsa mümkün olan en kısa zamanda kürtaj yapılmalıdır , zira gebelik ne kadar büyük olursa işlem sonrası oluşabilecek problemler de o kadar fazla ve ciddi olmaktadır

Kürtajdan sonra tekrar hamile kalmak için geçmesi gereken süre nedir?

Hasta, kürtaj yaptırdıktan sonra genelde ilk adetini, müdahale tarihinden 4-6 hafta sonra görmektedir. Bu süreçte de yumurtlama tekrar başlamaktadır. Uygun bir doğum kontrol yöntemi uygulanmazsa, hasta daha ilk ayda bile henüz adetini görmeden tekrar gebe kalabilir.

Yeni bir gebelik planlanıyorsa, hastalara beklemeleri için önerilen süre genellikle 2 aydır. 2 adet dönemi sağlıklı bir şekilde geçirilmeli, adet düzeninin ve miktarının normal olduğu gözlenmelidir. Bu süreçte hastanın jinekolojik muayenesi tekrarlanmalı ve PAP Smear testi uygulanmalıdır.

Kürtaj işlemi ücreti nasıl belirlenir? 

Bütün tıbbi müdahalelerde olduğu gibi, kürtaj işlemi için, 10 hafta altı tıbbi tahliye olarak, Türk Tabipler Birliği tarafından belirlenmiş operatör doktor hizmet bedeli temel alınır. Hastanın tıbbi öyküsü ve risk faktörleri belirlenerek ,ardından muayenehanede yapılan  jinekolojik muayene ve ultrason muayenesi ile kesin gebelik haftası belirlenir. İşlem hastanede ve genel anestezi altında yapılacaksa, doktor ücretine hastane ücreti eklenerek toplam ücret belirlenir. Bu ücrete 1 hafta sonra yapılacak kontrol muayenesi de dahildir.

Bilgilerim gizli kalacak mı?

Bilgilerimin üçüncü şahıslarla paylaşılma ihtimali var mı?

Lütfen merkezimizle iletişime geçin ve tedaviniz de dahil olmak üzere tüm bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında tamamen gizlidir (RG 01.08.1998.23420). Üçüncü şahıslara hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi vermeniz mümkün değildir.

Muayenehaneye başvuru nedeniniz ve size ait kaydedilen tüm bilgiler sizin yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998 ,23420) tümüyle gizli tutulacaktır. Başka şahıslara hastalığınız, tedaviniz ve şikayetiniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

Kürtaj E-Devlet / E-Nabız Kayıtları

Gizlilik unsurlarından dolayı e-devlet veya e-nabız gibi kanallarda bu uygulamanın geçmesine izin vermiyoruz. Kürtaj yaptırmak isteyenlerin merak ettiği bir diğer husus e-devlet kayıtları oluyor. Bunun üzerine: Gizli kürtaj hizmetimizden faydalanmanız esas alırız

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.