KIZLIK ZARI DİKİMİ FİYATLARI

KIZLIK ZARI DİKİMİ FİYATLARI

KIZLIK ZARI DİKİMİ FİYATLARI

Kızlık zarı latince de HYMEN’dir.  Vajina girişinin 1-1.5 santimetre içinde yer alan ince bir dokudur.En sık görülen şekliyle ortasında adet kanının ve vajinal salgıların çıkışına yarayan ortasında ufak bir delik bulunan yarı esnek, ince bir dokudur.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kızlık Zarı Dikimi ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Fizyolojik açıdan kızlık zarının özel bir işlevi yoktur. Ana rahmindeki fetusun gelişimi esnasında cinsel organlar oluşurken aşağıdan ve yukarıdan gelen organların birleşme sınırı olduğu ve cinsel organlarda gelişebilecek enfeksiyon a karşı koruyucu bir işlevi olduğu düşünülür . Zarın esnekliği ve ortasındaki deliğin biçimi ve büyüklüğü ve sayısı herkeste değişiklik gösterir. Nadiren zarın ortasındaki delik o kadar büyüktür ki, muayenede neredeyse zar yok sanılabilir. Bazı ender durumlarda ise kızlık zarında hiç delik yoktur. Bu durumda adet kanaması genç kızlıkta görülen ilk kanamadan itibaren sürekli vajina ve rahim içinde birikir ve her adet döneminde genç kız adet olamamaktan, ancak ağrı duymaktan sikayet eder. Böyle bir durumda mecburen küçük bir operasyonla kızlık zarına delik açılarak içerideki kanın boşaltılır.
Vajinaya herhangi bir cisim girmeden, ip atlamak, bisiklete binmek, cinsel organlar bölgesine dıştan temas, sert kaşıma ile kızlık zarında bir değişiklik oluşmaz ve kanama olmaz.

Genellikle yaygın olan inanışın aksine ilk cinsel ilişkide kızlık zarının yırtılmasında yogun aci duyulmaz ama kalın bir zar yapısına sahip olan ve bundan da önemlisi psikolojik olarak cinsel ilişkiye hazır olmayan, ilişki öncesinde yeterli ön sevişme dönemi yaşamayan ve bu konudan çok korkanlarda fazla acı hissedilebilir ama hiç bir zaman bu acı dayanılmaz değildir. Kimisinde ise hiçbir acı ağrı duyulmayabilir ..
Kızlık zarı ne yazık ki halen dünyanın bazı bölgelerine ve ülkemizde toplumsal olarak önemli kabul edilir. Kızlık zarının henüz bozulmamış olması yanlış olarak kadının bekaretinin, yani bir erkekle birlikte olmadığının kanıtı ve yine ilk ilişkide kanama olmaması da o kişinin daha önceden bir erkekle cinsel ilişkide bulunmuş olduğunun kanıtı olarak görülmekte ve bu yüzden zaman zaman ciddi sorunlar da yaşanmaktadır. Kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını gösteren bir test ya da benzeri yöntem yoktur. Kızlık zarının durumu, ancak bir Kadın Hastalıkları uzmanının muayenesi ile anlaşılır. Doktor gereken açıklama yi sözlü veya yazılı yapabilir..

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.