Kızlık Zarı Zedelenmesi

Kızlık Zarı Zedelenmesi

Kızlık Zarı Zedelenmesi

Kızlık Zarı Muayenesi İstanbul

Kızlık zarı muayenesi zor bir kontrol değildir. Kızlık zarı muayenesi 1-2 dak içinde yapılabilmektedir. Kızlık zarı muayenesi bacaklar yanlara açık şekilde jinekolojik masada yapılır. İç dudaklar yanlara açılıp kızlık zarı vajinanin girişi görülerek değerlendirilir.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kızlık Zarı Dikimi ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi süresi yaklaşık 1 2 dakikadır. Kızlık zarı muayenesinden önce anestezi uygulanmasına gerek yoktur Muayene sırasında kızlık zarı değerlendirilirken hafif ıkınmak kızlık zarını daha belirginleştirebilir. Ağrısız Acısız bir muayenedir.Kızlık zarı vajina girişinde halka bir doku şeklinde görülür.
Kızlık zarı muayene edilirken doğal çentik, zedelenme, yırtık ya da bozulma açısından kontrol edilir. Ayrıca hangi kızlık zarı şeklinin olduğuna da bakılır.

İstanbul kızlık zarı muayenesi ile kızlık zarındaki yırtık yeri ve derinliği saat yönü hizasında belirtilerek tanımlanır (örn; saat 7 hizasında ) Yırtığın vajinal duvara uzanıp uzanmadığına da bakılır. Vajinal duvara uzanan yırtıklarda miktarı fazla olan ve uzun süren kanamalar görülebilir.
Kızlık zarı en sık saat 5 ve 7 hizaları arasından yırtılır. Bu kısımlar ilişki sırasında gerilmeye en çok maruz kalan yerlerdir. Kızlık zarı saat 5 ve 7 hizası genellikle penisin corpus cavernosum denen yapılarının olduğu kısımlara denk gelir. Ve kızlık zarındaki gerilme sonucu yeterli kayganlık sağlanmadığında buradan yırtılabilir. Ancak kızlık zarı ilişkide her kısımdan yırtılabilir.

Esnek Kızlık Zarı Dikimi

Esnek kızlık zarı ilişki sırasında delik çapının 2 cm üzerinde çıkması ile yapısı bozulmayan bir kızlık zarı çeşididir. Elastik yapı genişlemeye ve ilişki sırasında esnemeye izin verir. Esnek kızlık zarı olanlarda ilişki ile kızlık zarı kanaması meydana gelmez.Bu durumda kızlık zarı kanaması için kızlık zarı dikimi uygulanabilir.

Kızlık zarı nasıl bozulur?

Kızlık zarı mastürbasyon ile parmak girişi olması, sürtünme ile olan ilişkilerde, düşme ya da çarpma sonucu kaza ile ya da cinsel ilişki esnasında bozulabilir.

Kızlık zarındaki küçük zedelenmelerden çok sayıda yırtık ve deformasyona kadar birçok şekilde karşımıza çıkar. Küçük zedelenmelerin kızlık zarı kanaması açısından bir önemi bulunmaz. Küçük zedelenmeler dikim ve onarım gerektirmez. Ancak bozulduğu durumlarda bekaret kanamasının sağlanabilmesi için kızlık zarı dikimi yapılabilmektedir.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.