KIZLIK ZARI DİKTİRME

KIZLIK ZARI DİKTİRME

KIZLIK ZARI DİKTİRME

Hymen nedir?

Halk arasında kızlık zarı olarak tabir edilen vajinanın 1 cm içerisinde bulunan yapıya tıpta hymen diyoruz. Vajinayı tamamen kapatmaz ve ortasında bulunan yuvarlak delikten adet kanı çıkar.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kızlık Zarı Dikimi ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kızlık zarı her kadında aynı mıdır?

Kızlık zarı her kadında farklılık gösterir. Birden fazla kızlık zarı yapısı bulunmaktadır.

Her kızlık zarı kanar mı?

Her kızlık zarı yapısı sebebi ile kanamayabilir.

Kızlık zarı çeşitleri nelerdir?

Halka şeklinde kızlık zarı, tüp benzeri kızlık zarı, deliksiz kızlık zarı, esnek kızlık zarı, bölmeli kızlık zarı, yarı bölmeli kızlık zarı, gibi birden çok yapısı bulunmaktadır.

Esnek kızlık zarı kanar mı?

Esnek yapı da ki kızlık zarı ilişki sonrasında elastik yapısı sebebi ile tekrar eski halını alır ver yırtılmaz. Hatta bazen ancak normal doğumda yırtılıdığı da olabiliyor.

Kızlık zarı sadece ilişki ile mi bozulur?

Hayır, kızlık zarı sert mastürbasyon, vajinaya herhangi bir şey sokmak(sert,sivri cisim,parmak), düşme çarpma, vajinaya sert bir darbe almak gibi kaza sonucu ve cinsel ilişki ile bozulabilir veya zarar görebilir.

Kızlık zarı dikimi neden yapılır?

Bazı toplumlarda kızlık zarına oldukça önem verilir. Kızlık zarı dikimin de, daha önce ilişki ile veya diğer sebepler ile bozulmuş kızlık zarını onarıp, daha önce yırtılmamış gibi tekrar girilecek olan ilişkide yırtılma ve kanama sağlamaktır.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.