MASLAK KÜRTAJ

MASLAK KÜRTAJ

Maslak Kürtaj Fiyatları

Kürtaj, gebelik sonlandırma işlemine verilmiş olan isimdir. Kürtaj, bazı durumlarda yaptırılması zorunlu iken bazı durumlarda da isteğe bağlı olarak yaptırılır. Anne ya da bebekte herhangi bir sağlık sorunu olmaması durumunda yapılan kürtaj, keyfe bağlı olarak yapılan kürtajdır. Kürtaj yaklaşık olarak 1 saat sürmekte ve vakum aspirayon yöntemi ile yapılmaktadır.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Eskiden kürtaj yaptırmak isteyen kadınlar kazıma yöntemi ile kürtaj olurlardı. Günümüzde kürtaj, vakum aspirasyon teknolojisi ile yapılır. Vakum teknolojisi ağrı ve sızıyı en az seviyeye indirir ve sağlığınıza herhangi bir kötü etkisi bulunmaz. İlerideki gebeliğinizi etkilemez.

Kimler Kürtaj Yaptırabilir?

Türkiye sınırları içerisinde bulunan her kadın kürtaj yaptırma hakkına sahiptir. Bazı durumlarda aileden ya da eşten izin alınması gerekir. Örneğin 18 yaş altında kadınların öncelikle ailesinden sonrasında eşinden izin almış olması gerekir. Aksi takdirde kürtaj işlemi yapılamaz. 18 yaş altındaki kişilerin sadece eşlerinden almış olduğu izin belgesi ya da sadece ebeveynlerinden almış olduğu izin belgesi kürtaj yaptırılması için yeterli değildir. Hem aileden hem de bebeğin babasından alınmış olan izin belgelerinin bir arada olması gerekir.

Evlilik dışı hamile kalmış kadınlar da kürtaj yaptırır. Herhangi bir izin belgesine de ihtiyaçları yoktur. Evli ve 18 yaş üstündeki kadınların sadece bebeğin babasından almış olacağı izin yeterlidir. 15 yaş altı çocukların kürtaj yaptırabilmesi için adli kurumlara başvuru yapılır ve bu adli kurumlar durumu değerlendirerek işlemin gerçekleştirilebileceğine ya da gerçekleştirilemeyeceğine karar verir.

Kürtaj yapılabilmesi için bebeğin en fazla 10 haftalık olması gerekir. 10 haftalıktan daha büyük kürtaj işlemleri için sağlığınızın risk altında olması demektir …

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.