Memorial Kürtaj

Memorial Kürtaj

Memorial Kürtaj

Kürtaj sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Kürtaj kişinin kendi isteği veya sağlık durumunun gerektirdiği mecburiyete göre cerrahi veya vakum metodu ile yapılabilmektedir. Şişli deki klininimizde çağımızın modern imkanları ile daha az risk ve kanamasiz olması için vakumlu kürtaj yapılarak iyileşme süreci, hijyenik konforlu şekilde ve hızlı gerçekleşir. Vakumlu kürtajın ne olduğu ve kolaylıkları hakkında bilgi almak için vakumlu kürtaj nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

Kürtaj sonrasında iyileşme süreci için doktorlarımız tarafından hastalarımıza bir takım tavsiyeler verilir. Hastaya genel bilgilendirme ve açıklama yuzyuze yapılır. Ve tüm şartlar uygunsa hasta işleme alinir.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kürtajdan sonra ne zaman adet görülür?

Kürtaj operasyonu sonrası için hastalar tarafından en çok sorulan sorulardan biri kürtaj sonrası  ne zaman adet göreceği sorusu olmaktadır. Kürtaj islemi sonrasında ilk adetin görülmesi 30 – 40 gün içinde olması beklenmektedir. Kürtaj sonrası adet görme bazen erken 20 gün, en geç olarak 50 – 60 gün aralığında olabilir. Kürtaj süreci sonrası adetin geç görülmesi durumunda, operasyondan kaynaklı bir problem ihtimali olabileceğinden işlemi yapan hekimle görüşmeniz gerekir.

Kürtaj sonrası ilk cinsel ilişki ne zaman gerçekleşmeli?

Kürtaj operasyonu sonrasında fazla merak edilen konulardan biri cinsel ilişkinin zamanıdır. Kliniğimizde kürtaj olan hastalara işlem öncesi ve sonrası için sonrasında yeniden gebe kalma , cinsel ilişki zamanı hakkında ayrıntılı bilgi verilir. Kürtajdan sonra olası enfeksiyon riskinden dolayı cinsel ilişkiye girilmesi önerilmez. Operasyonun sağlıkla gerçekleştirilmiş olması ve hastanın genel durumu göz önünde bulundurularak en 7 – 15 gün ilk cinsel ilişki için beklemek gerekir.

Kürtaj sonrası özbakım nasıl olmalıdır?

Kürtaj sonrası genital bölge enfeksiyona karşı hassas olduğu için denize ve havuza girilmemeli, küvet banyosu yapılmamalıdır. Ayakta duş almakda sorun yoktur. Kürtaj sonrasında hastalar dinlenmeli, hekim önerilerine ve reçete ve ilaç varsa düzenli kullanılması gerekir.

İstanbul daki Kliniğimizde alanında uzman cerrah ve doktorlar ile klinik ortamında ağrısız, acısız ve hijyenik kürtaj imkanı sunmaktayız. Hasta mahremiyeti sağlanır. Kürtaj operasyonu hakkında ayrıntılı bilgiyi asistan arkadaşlarımızdan alabilirsiniz. Kürtaj hakkında merak ettiklerinizi telefon numaralarımız ve WhatsApp destek hattından sorabilirsiniz. Sağlıklı günler geçirmenizi dileriz. Ekibimiz 7 /24 sizlerle…

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.