Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kürtaj Yapılır mı?

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kürtaj Yapılır mı?

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kürtaj Yapılır mı?

Devlet hastaneleri isteğe bağlı kürtaj hizmeti vermiyor.  Zorunlu sebeplerle ve düşük durumunda gebelik sonlandırma yapılır.  Kliniğimizde sizlere yardımcı oluyoruz. Şişli deki güvenilir hijyenik merkezimizde deneyimli ekibimiz ile gebelik sonlandırma kararı alabilirsiniz. Bilgi ve danışma için bizimle irtibata geçin.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

2000 TL’den Başlayan Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Kürtaj fiyatları ücreti ne kadar?

İstanbul kürtaj fiyatları, kürtaj yapan hastane, poliklinik ve tabip odası asgari ücret tarifesine göre değişiklik gösterirse de asıl kürtaj fiyatı belirlenmesi gebeliğin büyüklüğü, tercih edilen anestezi şekli (lokal veya uyutarak anestezi ile), daha önce kürtaj, doğum veya sezaryen olup olmadığı ve müdahaleyi uygulayan doktorun muayenesinin sonucunda bulduğu farklı bulgulara göre değişir.
Bugün için kürtaj fiyatları yukarıda anlatılan başvuran hastanın muayene durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte 2000-3000 TL civarından başlamaktadır.


Kürtaj Yasal Sınırın Olduğu Hafta Nedir?

Yasal olarak yapılan düzenlemeye bakıldığında kürtaj için bazı sınırlamalar olduğu görülür. Kürtaj kaç aydan sonra yapılmaz sorusuna;

• Gebelik isteğe bağlı şekilde 2,5 aylık yani 10 haftalık oluncaya kadar aldırılır,

• Bebeğin gelişimine ve hastalığına dair yapılan taramalardan alınan sonuçlarla da 10. haftayı geçse de yapılabilir.

Bu kıstaslar ışığında fetüsün 10. haftadan sonra alınması zorunlu haller dışında yasaktır. Fetüsün yaşam hakkının elinden alınması ve toplum sağlığının korunması adına düzenlenmiş bir işlemdir.

Kürtaj ne zaman yapılır?

İsteğe bağlı kürtaj yasası 1983 yılından beri yürürlüktedir. Ülkemizde yasal kürtaj sınırı 10 haftadır. Kürtaj 10 haftaya kadar yapılabilse de küretaj için en uygun zaman 5-7. gebelik haftaları arasıdır. Çünkü bu haftaların altında ve üstünde çeşitli kürtaj riskleri vardır ve biraz artar. Kürtajın 5 haftanın altında yapılması durumunda gebeliğin devamı ve kanama komplikasyonu görülebilir. 7-10 hafta arası yapılan kürtajlarda ise kürtaj sonrası parça kalması ve kanama riski hafif artar. Bu yüzden en uygun haftalar 5-7 arasıdır.

Kürtaj kaç yaşında yapılabilir?

18 yaş üzeri kadınlar evli değil ise kendi istekleri ile diledikleri zaman kürtaj olabilir. Evli olan kadınlarda ise yazılı eş onayı gerekir.

15-18 yaş arası kızlarda kürtaj ancak yazılı ebeveyn onayı ile yapılabilir. 15 yaş altı kızlarda durum adli mercilere bildirilerek yazılı ebeveyn rıza ve onayı altında yapılır.

9 haftalık veya 10 haftalık kürtajlar lokal anestezi ile yapılabilir mi?
Bu kadar ileri gebelik haftalarında lokal anestezi ile ağrı hissedilme riski artar. Daha çok genel anestezi tercih edilir. Ancak çok normal doğum yapmış hastalarda ve ağrı eşiği yüksek hastalarda bazen lokal anestezi de uygulanabilmektedir.

Kaç kez kürtaj olunabilir?

Bu konuda sayı olarak bir sınırlama yoktur. Ancak her cerrahi müdahalede olduğu gibi kürtajda da fazla kere gereksiz yaomaktan kaçınmak gerekir, bunun için dikkatli korunmak en önemli kuraldır.

Bilgilerim gizli kalacak mı?

Bilgilerimin üçüncü şahıslarla paylaşılma ihtimali var mı?

Lütfen merkezimizle iletişime geçin ve tedaviniz de dahil olmak üzere tüm bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında tamamen gizlidir (RG 01.08.1998.23420). Üçüncü şahıslara hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi vermeniz mümkün değildir.

Muayenehaneye başvuru nedeniniz ve size ait kaydedilen tüm bilgiler sizin yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998 ,23420) tümüyle gizli tutulacaktır. Başka şahıslara hastalığınız, tedaviniz ve şikayetiniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

Kürtaj E-Devlet / E-Nabız Kayıtları

Gizlilik unsurlarından dolayı e-devlet veya e-nabız gibi kanallarda bu uygulamanın geçmesine izin vermiyoruz. Kürtaj yaptırmak isteyenlerin merak ettiği bir diğer husus e-devlet kayıtları oluyor. Bunun üzerine: Gizli kürtaj hizmetimizden faydalanmanız esas alırız.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.