Okmeydanı Hastanesi Kürtaj

Okmeydanı Hastanesi Kürtaj

Okmeydanı Hastanesi Kürtaj

Kürtaja hazırlık

Bazı hastaların kürtaj öncesinde kan testi yaptırması gerekebilir (kan sayımı veya pıhtılaşma testleri gibi), ancak bu her zaman gerekmez. islemden 5 saat önceden başlayarak hiçbir şey yenmemeli veya içilmemelidir. Size eşlik edecek birine ihtiyacınız olabilir çünkü sedasyon anestezi aldıktan sonra eve kadar araba kullanmak doğru degildir.
Bir.kac saat önce rahim ağzına ilaç koymanız gerekebilir. Bunun amacı, servikal açıklığı güvenli ve kademeli olarak büyütmektir ve bu ilaçlar kürtaj uygulandığında servikal zedelenme riskini azaltmaktadır.
İşlemden önce rahim ağzını yumuşatmak için vajinanıza bir ilaç koymanız istenebilir.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Prosedür için geldikten sonra, bir hemşire işlemden önce, sırasında ve sonrasında sıvı ve ilaç vermek için kullanılabilecek bir damar yolu açabilir. Hemşire veya doktor sizin tıbbi öykünüz, kullandığınız ilaçların listesi ve herhangi bir ilaca alerjiniz olup olmadığını gözden geçirecektir.

Kürtaj psikolojisi

Doğurganlık çağında bulunan ve cinsel hayatı olan her kadın olası gebelik durumunda ne yapacağı konusunda ivedi karar vermelidir. Kararı net olan çiftler vakit geçirmeden kürtaj olduklarında ruhsal ve fiziksel olarak daha hızlı toparlar. Kürtaj için çok tereddüte kalan gelgit yaşayan  ve eş arkadas desteği alamayan kadınların, kürtaj sonrası daha yoğun psikolojik etki yaşadığı görülür. İstenmeyen gebeliklerde eşin veya partnerin de sorumluluk alması, hamile kadını maddi ve manevi yalnız bırakmaması gerekir. Hafta büyüdükçe kürtaj işleminin zorluk ve risk derecesi artar ve kürtaj fiyatı değişir. Kanunlara göre isteğe bağlı kürtaj 10 haftaya kadar eşlerin her ikisinin de onay vermesi ile, resmi evliliği yok ise kadının bireysel kararı ile yapılabilir.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.