Rami Kürtaj

Rami Kürtaj

Rami Kürtaj

Kürtaj işlemi sonrası cinsel hayat nasıl olmalı?

Kürtaj operasyonu sonrası ilk 15 gün cinsel ilişki yasaklanır. Kürtaj işlemi sonrası daha kolay gebe kalırsınız lütfen kirtaja güvenmeyin ve korumaktan vazgeçmeyin. Mutlaka korunmalısınız. Tekrar gebe kalıp kürtaj olmak zorunda kalabilirsiniz. Bu riski göze almamak gereklidir.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Eğer ilk 15 gün içinde cinsel ilişki yaşarsanız ; cinsel ilişki sizin için ağrılı olacaktır. Enfeksiyon riski vardir. Endometrit denilen rahim içi tabakasının enfeksiyonu oluşabilir. Tedaviniz uzun sürebilir. İlişki sonrası kasık ağrısı ve kanamanız olabilir. bu da sizi huzursuz eder. Zaten ilişki sırasında kendinizi istemeden kasacağınız ve psikolojik olarak kendinizi hazır hissetmediğiniz için ilişkiden zevk almanız mümkün değildir.

Kürtaj sonrası ilk cinsel ilişki ne zaman olmalı?

İşlem sonrasi 15 gün sonra cinsel ilişkide bulunabilirsiniz. Kendinizi hazır ve motive hissetmiyorsanız biraz beklemeniz gerekli olabilir.

Cinsel isteksizlik gelişebilir mi?

Kürtaj sonrası cinsel isteksizlik ve çift ilişkilerinde zedelenme ile sık karşılaşmaktayız.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.