SARIGAZİ KÜRTAJ

SARIGAZİ KÜRTAJ

SARIGAZİ KÜRTAJ

Kürtaj nasıl yapılır?

İki farklı kürtaj türü vardır:

• Vakumlu kürtaj: Bu prosedürde rahim içeriği, rahim ağzı genişletildikten sonra hafif emiş gücü kullanılarak çıkarılır. Uygulamadan bir süre önce rahim ağzını yumuşatmak ve genişletmek için ilaç verilebilir. Anestezi uygulandıktan sonra dilatatör çubukları kullanarak serviks birkaç santimetre genişletir. Daha sonra kanül olarak bilinen küçük, yumuşak uçlu bir alet rahim ağzından rahime yerleştirilir ve yavaşça fetüsün emilmesi sağlanır. İşlem tamamlanınca, rahimin tamamen temizlendiği kontrol etmek için küret adı verilen kaşık şekilli bir alet kullanılır. Hasta, kendini iyi hissedene dek gözetim altında tutulur ve bu süreçte yiyecek – içecek verilebilir. Vakumlu kürtaj prosedüründe komplikasyon oluşma riski nadirdir. Tüm operasyon yaklaşık 5 ile 10 dakika içerisinde tamamlanabilir.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

• Dilatasyon ve tahliye: Bir dilatasyon ve tahliye prosedüründe, rahim içeriği aletler kullanılarak çıkarılır. Rahim ağzının, vakumlu kürtaj yöntemine göre daha fazla gerekir. Gebelik, rahim boynundan geçen dar forseps kullanılarak sonlandırılır. Tüm hamilelik dokusunun çıkarılmasını sağlamak için vakum aleti de kullanılabilir. İşlem, diğer kürtaj türüne göre daha fazla zaman alır.

Prosedürün nitelikli bir sağlık uzmanı tarafından gerçekleştirilmesi halinde komplikasyon riskleri en aza indirilir.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.