BALAT KÜRTAJ

BALAT KÜRTAJ

İsanbul Balat kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Öncelikle 2021-2022 yılı içerisinde kürtaj fiyatlarında çok bir farklılık olmaması tahmin edilmektedir. 2021 yılında Balat kürtaj fiyatları için büyük olasılıkla fiyatlarda büyük bir oynama söz konusu olmayacaktır. Bu çerçevede değerlendirildiği klinik için aynı fiyat geçerli olmayacağı için bu fiyatlar ortalama fiyatları oluşturur.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.


Balat Kürtaj Fiyatları Neye Göre Değişir?

Balat kürtaj fiyatlarının değişmesine birçok neden etki edebilir. Bunların başında ise ilk olarak kişilere uygulanacak olan tedavinin ne olduğu gelir. Her kişiye aynı tedavi yöntemi uygulanmaz. Örneğin bazı kişiler gebelik sonlandırmak, bazı kişilerde diğer sorunlardan dolayı kürtaj olmak isteyebilir. Bu iki durumda da kürtaj fiyatları farklılık gösterir.

Balat kürtaj ile gebelik sonlandırmada ise bebeğin kaçını haftasında olduğu kürtaj fiyatlarında etkilidir. Çünkü her haftada farklı bir ücretlendirme söz konusu olabiliyor

Kürtaj Acıtır Mı?

Kürtaj olacak kişilerin en büyük korkusu acı ve ağrılar olmaktadır. kürtaj sonrasında ve kürtaj esnasında ağrı ve acının olup olmayacağı büyük bir merak konusu olmaktadır. Öncelikle kürtaj esnasında sedasyon anestezi yöntemi kullanılır. Fakat acı hissi duyulmaktadır. Bu anestezi yöntemi ile acıyı en alt seviyede hissetmeniz sağlanır. Kürtaj sonrasında aşırı derecede ağrı ve acı hissi duymazsınız. Doktorunuz ağrı kesici önerecektir zaten. Fakat bu ağrı kesicileri sürekli değil, ağrınız çok olduğu zaman kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Kürtaj sonrasında kanamalar görülebilir. Bunlar temiz bir ped ile takip edilmelidir. Bunun haricinde kürtaj sonrası aşırı ağrılı ve acılı bir süreç yaşamazsınız. Zaten kürtaja dair iyileşme süreci 25 günde gerçekleşeceği için kısa bir süre sonra bunlar için endişelenmenize gerek kalmayacaktır. Fakat tedbirli olmada fayda vardır.

KÜRTAJ NEDEN YAPILIR?

Her ne kadar kürtaj dendiğinde bebek aldırma akla geliyor olsa da bu doğru bir tabir değildir. Aslında tam olarak yeterli değildir denilebilir. Bebek aldırma işlemine kürtaj deniyor. Ancak, bunun yanında kürtajın tam anlamı rahim temizleme olarak karşınıza çıkıyor.

Bir kadının rahminde istenmeyen parçalar olabilir. Bu parçalar bebeğin parçaları olduğu gibi yumurtalık parçaları da olabilir. Önemli olan rahim temizliğinin yapılabilmesidir. Rahimde anatomiye aykırı bir unsur bulunduğu zaman ne yazık ki sağlık risk altında oluyor. O nedenle de rahim temizliği için kürtaj yapılabiliyor.

Kürtaj dendiği zaman birbirinden farklı durumlar ortaya çıkabiliyor. İstanbul kürtaj fiyatları aşağıdaki durumlar nedeni ile de birbirinden farklı olabiliyor:

  • İstenmeyen bir gebelik yaşanıyor olabilir,
  • Bebeğin sağlıklı bir gelişimi olmayabilir,
  • Bebeğin anne sağlığını tehdit ettiği durumlar gelişebilir,
  • Rahimde düşük sonrasında bebeğin parçaları kalmış olabilir,
  • Gebelik olmasa bile kanamanın aşırı olması, rahim duvarında parçalar bırakmış olabilir.
TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.