BAŞAKŞEHİR KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

BAŞAKŞEHİR KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

Başakşehir Kürtaj Öncesi Nelere Dikkat Edilir?

Kürtajdan önce hastanın aç bir şekilde merkezimize gelmesi gerekiyor. Gerekli olan birtakım tetkiklerin uygulanması şarttır. İlk olarak gebelik görüntülenir ve bunun için ultrason kullanılır. Hastanın mesanesini boşaltması beklenir. Sonrasında uygulama masasına geçilir. Operasyon için hangi zaman diliminin daha uygun olacağı her zaman merak edilen bir konudur. 6.hafta ya da 7.hafta bunun için en ideal olanıdır. Yaşamı riske atmayacak bir durum olmadıkça 10.haftadan sonra kürtaj yapılmaz.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Başakşehir kürtaj işlemleri hızlıdır. Merkezimiz bunun için vakum sistemini kullanır. Hastaya herhangi bir şekilde fiziki anlamda zarar vermez. Bundan dolayı çok sık tercih edilir. Üstelik oldukça hızlıdır. Vajina bölümünden plastik bir kanül ile giriş gerçekleştirilir. Bunun uç kısmında bulunan, emiş gücü çok yüksek vakum, ceninin çekilmesini sağlar. Kanülün devamındaki tüpün içine aktarır. Bu şekilde kürtaj tamamlanmış olur.

Hızlı bir sistem olması, sağlamış olduğu en büyük avantajlardan birisidir. Çünkü 10 dakika gibi maksimum bir süre içerisinde tamamlanır. Riski yoktur. Acı veren bir yapıya sahip değildir.

Kürtaj Sonrasında Nelere Dikkat Edilir?

Başakşehir kürtaj işlemleri hem hızlı hem de acısız bir şekilde tamamlanır. Bunun sonrasında hastanın mutlaka sağlığına dikkat etmesi şarttır. Önlem olarak her işlemin ardından kadınlara bazı ilaçlar verilir. Bunlar ağrı kesici ve enfeksiyon önleyicidir. Ayrıca araç kullanımının en azından cerrahi operasyonun yaşandığı gün olmaması şarttır. Onun dışında gündelik faaliyetlerinizi normal bir şekilde sürdürebilirsiniz.

Hangi Durumlarda Kürtaj Yapılabilir?

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılması olarak bilinen kürtaj operasyon un yapılmasının bir çok nedeni vardır.

• Annenin genç ve tecrübesiz olması ve bir çocuk sahibi olmak istememesi..

• Maddi olarak yaşanacak zorluklar ve bunu karşılamak güçlüğü ..

• Anne ve baba adayının ilişki devamlılığı konusunda endişe ve kaygılarının olması ve geleceğe dönük belirsizlik ve kararsızlık..

• Bebegin fetusun gelişimsel sorunlarının tespiti ve sağlık problemleri ve riskleri taşımak..

• Anne karnında rahimde bebeğin kalp atışlarının durması. Fenalık kalp atışının durması..

• Hamilelik sırasında oluşan anormal rahim içi kanama ve düşük tehditi.

• Anne adayının bir sağlık problemi olması ve gebeliğin bu süreci olumsuz etkileyecek düzeyde ve durumda olması…

• Gebelikte tehlike yaratacak ilac kullanılması.. ve ilac kullanma zorunlugu.

• Düşük sonrasında rahimde parça kalmış olma olasılığı ile rahmin temizlenmesi ve olası sağlık problemleri ile yeniden gebelikte risk almamak adına önemli hususlardandir.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.