ESENLER KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

ESENLER KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

Esenler Kürtaj

Bir bebeğin dünyaya gelmesi, gebelik sürecinin sağlıklı bir şekilde devam etmesiyle alakalıdır. Ancak zaman zaman farklı nedenlerden dolayı bunu sonlandırmak icap edebilir. İşte buna kürtaj adı verilir. Tam olarak kelime karşılığı kazıma olsa da, artık Esenler kürtaj işlemleri çok daha hızlı ve kolay olan vakum yöntemiyle yapılır.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kürtaj Neden Gerçekleştirilir?

Esenler kürtaj işlemlerinin birden fazla gerekçesi olabilir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Bebeğin anne karnında ölmesi, en temel nedenlerden birisidir. Böyle bir durum anneyi zehirleyebilir. Bu yüzden hemen kürtajla alınması şarttır.
  • İstenmeyen gebelik bir başka gerekçedir. Kondom kullanmayan beylerin eşlerinde ortaya çıkan hamilelik, kürtajla sona erdirilebilir
  • Anne karnındaki bebeğin çok ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalması da söz konusu olabilmektedir. Böyle durumlarda gebeliğin kaçını haftada olduğuna bakılmadan müdahale gerçekleşir.

Kürtaj İçin İzin Şart Mı?

Esenler kürtaj çerçevesinde hastanın yaşına ve medeni durumuna göre birtakım izinler istenebilir;

  • Evli olan bir kadın, eşinden izin almak zorundadır.
  • 18 yaşını geçmiş bekar bir gebe, onaysız bir şekilde kendi rızasıyla kürtaj olabilir.
  • 15 ve altındaki yaşa sahip bir kadın ise mahkeme kararıyla operasyon talep edebilir.
  • 18 yaşından küçük bir hamile, ailesinin rızasıyla bu işlemi yaptırabilir.

Kaç Haftaya Kadar Kürtaj Yapılabilir?

Kürtaj operasyonu için Turkiye de belirlenen yasal süre sınırı gebeliğin 10. haftasıdır. Gebeliğin 10. haftasından sonra kürtaj yaptırmak yasal değil. Bu sebeple geciken ilk adet kanaması ile birlikte, kisa sürede gebelik testi yapması gerekir. Gebelik idrar ve kan testleri ya da ultrason ile anlaşılabilir. İdrarda gebeliğin tespiti için BHCG değerinin 1500 degerini aşması gerekir. Bu da gebeliğin yaklaşık olarak 4 – 5. haftalarına tekabül eder.. Yani adet gecikmesi sonrasi ilk 1 hafta içerisinde gebelik idrardan, kandan ve usg den anlaşılabilir. Ancak idrar testleri, kimi zaman yanıltıcı olabilir.Bu nedenle gebeliği anlamanın en kesin ve güvenilir yolu kan testleridir ….

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.