ESENYURT KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

ESENYURT KÜRTAJ | KÜRTAJ FİYATLARI

Kürtaj Fiyatları

Kürtaj için ödenmesi gereken fiyatlar, Esenyurt kürtaj yapan yerler arasında ciddi şekilde farklılaşabilmektedir. Bu noktada bilinmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle kürtajın sürekli bir şekilde aynı işlem olduğu düşünülmemelidir. Çünkü buradaki işlem, hastanın durumuna göre farklı şekilde uygulanabilir. Kullanılacak teknikten, işlemin süresine kadar farklı faktörlerin söz konusu olduğu bilinmelidir. Bütün bunlar ise ödenmesi gereken rakamları etkiler.

İnsanların bu noktada sırf ucuz diye kalitesiz Antalya kürtaj yapan yerler noktasında istekli olmaması gerekir. Çünkü bu tür yerler, sağlığınızı ciddi şekilde tehlikeye atar.

Clinic Vital İstanbul Kliniğimiz’de Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki İLETİŞİM butonlarından veya BURAYA TIKLAYARAK iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Esenyurt Kürtaj Ne Zamana Kadar Yapılabilir?

Esenyurt kürtaj için süre sınırının farklı açılardan değerlendirilmesi gerekir. Bazı vakalarda kesinlikle süre sınırı yoktur ve esas olan anne sağlığıdır. Böyle durumlarda gebelik kaçıncı haftada olursa olsun, annenin sağlığını tehdit eden bir durum var ve gebeliğin sonlandırılmasından başka çare yoksa, kürtaj yapılabilir.

Eğer gebeliğin anne sağlığına hiçbir zararı yok ve bebek de sağlıklı ise bu defa durum değişir. Bu tür durumlarda sadece 10.haftaya kadar gebelik sonlandırılabilir. Eğer böyle durumlarda gebelik süresi daha uzun ise yasal olarak gebeliğin sonlandırılması suç olarak kabul edilir ve bunun ağır bir cezası vardır. Böylesine durumlarda devlet denetiminde olan kamu ve özel hastaneler işlem yapmaz. Bu durum, insanların merdiven altı yerlere gitmesine neden olur ve farklı sağlık sorunları meydana gelir.

Sağlıklı bir gebelik 10 haftalık olana kadar sonlandırılabilir. Bu süre hesaplanırken son adet görülme tarihine göre hareket edilir ve bu durum ultrason muayenesi ile kesinlik kazandırılır. Yani sadece hastaların beyanlarına göre bir hareket etme durumu söz konusu değildir.

Esenyurt kürtaj işleminin uygulanabilmesi için bir diğer şart ise hastanın yaşı ile ilgilidir. Eğer hasta evli ve 18 yaşından büyükse eşi ve kendi rızası ile gebeliği sonlandırabilir. Bekar ve 18 yaşından büyükse kendi rızası işlem için yeterlidir. 18 ila 15 yaş arasında olanlar, ailelerinin izni ile gebeliği sonlandırırken, 15 yaşından küçüklerin kürtaj olması yasaktır. Böyle durumlarda olay direkt adli makamlara intikal ettirilir ve buradaki soruşturmaya göre hareket edilir.

Esenyurt Kürtaj Nasıl Yapılır?

Kürtaj için uygulanan farklı yöntemler vardır. Söz konusu yöntemler arasından tercihte bulunurken hastanın durumu mutlak surette dikkate alınır ve ona göre hareket edilir. Aşağıda bu yöntemlerden en fazla tercih edilenine dair açıklamalar yer alır.

Kürtaj Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kürtaj, gebelik sonlandırma ya da vakumlu kürtaj bir çocuk aldırma yöntemidir. Kürtaj İstanbul da bulunan kliniğimizde vakumlu kürtaj yöntemiyle güvenli bir şekilde hem düşükle sonuçlanan gebeliklerde hem de yasaların izin verdiği 10. gebelik haftasına kadar istenmeyen gebeliklerin sonlandırılabilir. istanbul Kürtaj fiyatları ise gebelik haftasına göre değişir.Erken gebelik haftalarında ve  düşük riskli gebeliklerde kullanılan tedavi yöntemi  kürtajdır. Tıbbi tahliye ya da küretaj olarak da isimlendirilen bu işlemler önlenemeyen düşüklerde, anne karnında fetusun öldüğü durumlarda, düşüğün kısmi olarak gerçekleşip kısmen dokuların rahim içinde kaldığı durumlarda veya içinde fetusun oluşamadığı anembryonik gebeliklerde uygulandığı gibi , 10 hafta sınırına kadar istenmeyen gebeliklerde de uygulanabilir. Yani yasal kürtaj süresi 10. gebelik haftasıdır, 10. haftadan sonra ancak gebeliğin sürecinde ve bebeğin gelişiminde  anne ve bebeğin sağlığını riske atacak bir durum geliştiğinde hekim kurulu kararı ile gebelik sonlandırılir. Kürtaj yapan doktorlar İstanbul’da  kliniğimiz i tercih edebilirsiniz. Hasta mahremiyeti ve özel prosedür ile kendinizi güvende hissedersiniz.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.