Eyüp Devlet Hastanesinde Kürtaj Yapılır Mı?

Eyüp Devlet Hastanesinde Kürtaj Yapılır Mı?

Eyüp Devlet Hastanesinde Kürtaj Yapılır mı?

Devlet hastaneleri isteğe bağlı gebelik sonlandırma işlemi yapmıyor.  Düşük veya zorunlu sebeplerle kürtaj yapılıyor.  Size kliniğimizde isteğe bağlı kürtaj hizmeti veriyoruz. Bilgi ve danışma için ulaşabilirsiniz.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

600 ₺’den Başlayan Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Kürtaj fiyatları ücreti ne kadar?

İstanbul kürtaj fiyatları, kürtaj yapan hastane, poliklinik ve tabip odası asgari ücret tarifesine göre değişiklik gösterirse de asıl kürtaj fiyatı belirlenmesi gebeliğin büyüklüğü, tercih edilen anestezi şekli (lokal veya uyutarak anestezi ile), daha önce kürtaj, doğum veya sezaryen olup olmadığı ve müdahaleyi uygulayan doktorun muayenesinin sonucunda bulduğu farklı bulgulara göre değişir.
Bugün için kürtaj fiyatları yukarıda anlatılan başvuran hastanın muayene durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte 600-1000 TL civarından başlamaktadır.


Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre 10. gebelik haftasına kadar kürtaj yapılması yasaldır.

Boş gebelik, mol gebelik, bebeğin kalp atışının izlenmediği gebelikler hafta gözetmeksizin kürtaj ile sonlandırılabilir.

Fetüs yaşıyor ama doğumdan sonra yaşamını sürdüremeyecek derecede ciddi bir anomaliye sahipse, perinatoloji uzmanı tarafından verilecek rapor ve bu rapor eşliğinde birden fazla kadın doğum hekiminin kurul kararı ile 10. haftadan sonra da gebelik kürtaj ile sonlandırılabilmektedir.

Türkiye’de yaşayan yabancı hastalara kendi ülkelerindeki kanunlar değil Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kanunları uygulanır. Suudi Arabistan’da isteğe bağlı kürtaj yapılması yasak ancak Suudi Arabistan’ lı bir kadın Türkiye Cumhuriyeti Devleti kanunlarında belirtilen şartları sağladığı zaman ülkemizde kürtaj yaptırabilir.

Kürtaj sonrasında hasta ağır işler yapmamalı, mutlaka dinlenmelidir. Kısa ve ağrısız bir operasyon olan kürtaj sonrası iyileşme çok hızlı gerçekleşir. Kürtaj sonrasında iyileşme süreci içerisinde kasıkta hafif kramplar dışında şiddetli ağrı beklenmez. Komplikasyon gelişmeyen normal bir kürtaj operasyonu sonrasında hastanın tamamen iyileşmesi için normal süre iki haftadır.

Kürtaj sonrasında neler yapılmalıdır?

Kürtajdan sonra belli süreyle 2-10 gün arasında hafif, pıhtısız vajinal kanamalar normaldir. Bazen işlemden sonra hiç kanama görülmeyebilir, bazen de belli sürelerle ara ara kanama şikayetleri olabilir. Genel olarak beklenen kanamanın gittikçe azalarak devam etmesinden sonra kesilmesidir. Kürtaj sonrası kanamalar için tampon kullanmamalı, ped kullanılmalıdır. Kürtaj eğer genel anesteziyle yapılmışsa ilk gün için biraz sersemlik hissi, bulantı, halsizlik, hafif kasık ağrısı ve hafif kanama olması normal kabul edilir. Şikayetler genellikle birkaç saatten sonra azalacaktır. Genel anestezi ile yapılmışsa işlemden yaklaşık bir saat sonra yemek yenilebilir.

Kürtaj Nedir? Riskler Var mı?

Kürtaj işlemi istenmeyen gebeliğin yasal sınırlar çerçevesinde cerrahi bir müdahale ile sonlandırılması işlemidir. Bu operasyon düşük riskli bir müdahale kabul edilmekle birlikte uzman olmayan kişiler tarafından ve steril olmayan ortamda, steril olmayan aletlerle yapıldığında bazı komplikasyona neden olabilmektedir.

Gebeliğin haftası arttıkça kürtaj işleminin riskleride artmaktadır. Kürtaj cerrahi bir müdahaledir ve tüm diğer cerrahi operasyonlarda olduğu gibi bazı riskleri barındırır.

Bilgilerim gizli kalacak mı?

Bilgilerimin üçüncü şahıslarla paylaşılma ihtimali var mı?

Lütfen merkezimizle iletişime geçin ve tedaviniz de dahil olmak üzere tüm bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında tamamen gizlidir (RG 01.08.1998.23420). Üçüncü şahıslara hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi vermeniz mümkün değildir.

Muayenehaneye başvuru nedeniniz ve size ait kaydedilen tüm bilgiler sizin yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998 ,23420) tümüyle gizli tutulacaktır. Başka şahıslara hastalığınız, tedaviniz ve şikayetiniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

Kürtaj E-Devlet / E-Nabız Kayıtları

Gizlilik unsurlarından dolayı e-devlet veya e-nabız gibi kanallarda bu uygulamanın geçmesine izin vermiyoruz. Kürtaj yaptırmak isteyenlerin merak ettiği bir diğer husus e-devlet kayıtları oluyor. Bunun üzerine: Gizli kürtaj hizmetimizden faydalanmanız esas alırız.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.