Gaziosmanpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kürtaj Yapar mı?

Gaziosmanpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kürtaj Yapar mı?

Gaziosmanpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kürtaj Yapar mı?

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Devlet hastanelerinde isteğe bağlı gebelik sonlandırma yapılmaz.

Devlet hastaneleri maalesef isteğe bağlı kürtaj hizmeti vermiyor. Bu konuda güvenli kliniğimize basvurabilir bizi telefonla arayabilirsiniz.  Hasta mahremiyeti sağlanır.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

600 ₺’den Başlayan Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Kürtaj fiyatları ücreti ne kadar?

İstanbul kürtaj fiyatları, kürtaj yapan hastane, poliklinik ve tabip odası asgari ücret tarifesine göre değişiklik gösterirse de asıl kürtaj fiyatı belirlenmesi gebeliğin büyüklüğü, tercih edilen anestezi şekli (lokal veya uyutarak anestezi ile), daha önce kürtaj, doğum veya sezaryen olup olmadığı ve müdahaleyi uygulayan doktorun muayenesinin sonucunda bulduğu farklı bulgulara göre değişir.
Bugün için kürtaj fiyatları yukarıda anlatılan başvuran hastanın muayene durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte 600-1000 TL civarından başlamaktadır.


Gizli güvenli ve  hijyenik ortamda kürtaj  yapılır.  Hasta bilgi gizliliği sağlanır. Vakum yöntemi  ile 10 dakika sürer.  Ayni gün taburcu olabilir.

  • 18 Yaşını Doldurmuş Bekar Kadınlar Kendi İstekleri İle Kürtaj Olabilirler.
  • Evli Kadınlar Kürtaj Yaptırmak İstiyorlarsa Eşlerinin Onayı Gereklidir.
  • 18 Yaşından Küçük Kürtaj Yaptırmak İsteyenler İçin Anne – Baba Onayı Gereklidir.
  • Herhangi Bir Acil Durum Anında Kadının Eşinin Onayı Olmadan Sadece Kendi Onayı İle Gebeliği Sonlandırması Mümkündür.
  • Kişinin Hayati Tehlikesi Var İse Doktor Hasta Onayını Almadan Kürtaj İşlemini Yapabilir.

Kürtaj uygulaması için en uygun zaman aralığı 5 ila 7. haftalardır. Gebelik haftası ilerledikçe kadın sağlığı için risk faktörü taşıyabilmektedir. Kürtaj uygulaması; kadının genel sağlık durumu ve gebelik haftasına bağlı olarak genel anestezi, lokal anestezi ya da rahim ağzının uyuşturulması işlemleri ile gerçekleştirilebilmektedir.

Kürtaj yani gebelik sonlandırma işlemi özel hastanelerde olduğu gibi devlet hastanelerinde de yapılır ancak devlet hastanelerinde kendi isteğinize bağlı olarak kürtaj yaptıramazsınız. Devlet hastanelerinde böyle bir şey yoktur.
Elbette devlet hastanesinde kürtaj işlemi yapılabiliyor. Ancak bu işlemin yapılabilmesi için yasal düzenlemeler kapsamında gebeliğin 10. Haftasını geçmemiş olmak gerekiyor. Çünkü ülkemizde gebeliğin 10. Haftasından sonra kürtaj işleminin yapılması yasaktır.

Günümüzde bu işlem artık sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabiliyor. Özellikle vakumlu aspirasyon tekniğinin kullanılması durumunda hasta açısından da gayet konforlu bir süreç eşliğinde bebeğin tahliyesinin gerçekleştirilmesi sağlanıyor. Elbette bu işlemin mutlaka deneyimli bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından gerçekleştirilmesi gerekiyor.

GÜNCEL 2022 KÜRTAJ FİYATLARI

İstanbul kürtaj fiyatları, kliniğimiz tarafından hastalarımızın hijyenik bir ortamda, sağlıklı bir şekilde operasyon görmeleri için kullanılan bütün materyallere göre listelenmiştir. Bu aşamada değişen fiyatların temelinde yatan etmenler, malzeme ve ilaç kullanımı olsa da hastanın gebelik haftası ve ayı da fiyat değişiminin olmasına neden olmaktadır.

KÜRTAJI KİMLER YAPTIRABİLİR?

Kürtaj yaptırmak istiyorsanız ille de evli olmanıza gerek yok. Evlenmeden de gebe kalmış olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda devlet hastanelerinde değil, özel hastanelerde kürtaj yaptırmanız gerekiyor. Bunun yanında bebeği istemiyorsanız bile en fazla 10 hatalık hamileyken kürtaj yaptırabilirsiniz. Daha sonrasında sağlığınız riske gireceği için ne özel hastanelerde ne de devlet hastanelerinde kürtaj yaptıramazsınız.

İstanbul kürtaj fiyatları hakkında ve kürtaj süreciyle ilgili sorularınız için kliniğimizi arayarak uzman doktorlarımızla görüşebilir, aynı zamanda operasyon aşamaları ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kürtaj öncesi hazırlık ve sonrası yapılması gerekenleri uzman doktorlarımız size geleceğiniz gün bildirecektir.

Bilgilerim gizli kalacak mı?

Bilgilerimin üçüncü şahıslarla paylaşılma ihtimali var mı?

Lütfen merkezimizle iletişime geçin ve tedaviniz de dahil olmak üzere tüm bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında tamamen gizlidir (RG 01.08.1998.23420). Üçüncü şahıslara hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi vermeniz mümkün değildir.

Muayenehaneye başvuru nedeniniz ve size ait kaydedilen tüm bilgiler sizin yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998 ,23420) tümüyle gizli tutulacaktır. Başka şahıslara hastalığınız, tedaviniz ve şikayetiniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

Kürtaj E-Devlet / E-Nabız Kayıtları

Gizlilik unsurlarından dolayı e-devlet veya e-nabız gibi kanallarda bu uygulamanın geçmesine izin vermiyoruz. Kürtaj yaptırmak isteyenlerin merak ettiği bir diğer husus e-devlet kayıtları oluyor. Bunun üzerine: Gizli kürtaj hizmetimizden faydalanmanız esas alırız

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.