Gebelik Sonlandırma Hapları

Gebelik Sonlandırma Hapları

Gebelik Sonlandırma Hapları

Gebelik Sonlandırma Hapları ülkemizde çok sayıda kişi tarafından sorulmaktadır. Gebelik Sonlandırma yöntemi vakumlu kurtajdir.

Haplar ile Sonlandırma yapmak yasal değildir. Düşük ilacı ile ilgili halk arasında düşük yapmayı sağladığına inanılan bazı ilaçlardan söz ediliyor olsa da bu bilgi gerçeği yansıtmaz. Ülkemizde, eczaneden satın alınarak kullanılabilen herhangi bir ilaç ile düşük yapılması tıbben mümkün değildir. Bu yöntem düşük yapmayı sağlayamadığı gibi anne adayının ve anne karnındaki bebeğin sağlığını ciddi düzeyde tehlikeye sokabilir.

Düşük hapı  ilaçlar ile düşük yapıldığında aşırı kanamanın meydana gelmesi ve çoğu zaman rahim içerisinde parça kalması gibi nedenlerden kaynaklı olarak söz konusu ilacın kullanımının hayati riskler doğurduğu tespit edilmiştir.
Düşük yaptıran bu ilaçlar sadece hekim tarafindan saglik merkezinde hastaya verilebilir. Düşük İlacı eczaneden reçete edilemez. İnternet sitelerinde merdiven altı usulle satışı yapılan düşük ilaçlarından uzak durmanızı ve bebek aldırma yöntemi için, vakumlu kürtaj tercih etmenizi öneriyoruz. Kliniğimizde vakumlu, güvenli hijyenik kürtaj için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Sağlıkla kalın…

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.