Mifepriston Misoprostol İstanbul

Mifepriston Misoprostol İstanbul

Mifepriston Misoprostol İstanbul

Mifepriston ve Misoprostol tabletler gebeliğin sonlandırılması için hekim tarafından kullanılan ilaçlardır.

Mifepriston misoprostol kullanımı ülkemizde yasaktır. Sadece hekim kontrolünde gerek duyulursa kullanılır. Bu ilaçlar hamileliği sürdürmek için gerekli olan hormon progesteronunu bloke eder.

Misoprostol kasılmaları artırır ve uterustan yabancı materyallerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Hamileliğin devam etmesi için gereken hormonu engeller.

Tıbbi kürtaj; ağızdan, vajinadan, yanaktan, dil altından emdirerek veya kastan verilen bir ilaç veya ilaç kombinasyonunun istenmeyen gebeliği sonlandırması olarak tanımlanmaktadır. Bu ilaç veya ilaçlar hamileliğin sona ermesi ve rahimdeki kalıntıların dışarı atılmasına yardımcı olur.
Yaygın yan etkileri içinde bulantı, kusma ve ishali vardır. Ciddi komplikasyon riski son derece düşüktür.

2005 yılında Dünya Sağlık Örgütü’nün Zorunlu İlaçlar Listesi’ne alınmış olan Mifepriston, Türkiye’de halen ruhsatlandırılmamıştır.
Kürtaj hapı, düşük hapı olarak bilinen ilaçların Türkiye’de kullanım onayı bulunmamaktadır. Eczanelerde satışı yoktur. Hekim onayı ve reçetesi olmadan internet ve benzeri mecralardan karaborsa yolu ile ilaç temin etmek sakıncalı sonuçlar doğuracaktır. Gebelik sonlandırmanın en güvenli yolu uzman doktorlar tarafından yapılacak kürtaj operasyonlarıdır.”

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.