SAMATYA KÜRTAJ FİYATLARI

SAMATYA KÜRTAJ FİYATLARI

Samatya’da birçok doktor tarafından Samatya kürtaj işlemi gerçekleştirilmektedir. Devlet hastanelerinde genellikle daha az kürtaj işlemi yapıldığı için özel klinik muayenelere daha çok iş düşer. Çünkü insanlar isteklerine bağlı kürtaj yaptırmak istediklerim özel klinik muayenelere başvururlar. İstanbul samatya’da kürtaj yapan doktorlar arasından sizler de isteğinize bağlı bir doktor seçerek kürtaj yaptırabilirsiniz. Bu doktorlar ile bir ön görüşme yapmanız sizin için iyi olacaktır. Muayenesinin nasıl, oldu kürtaj işlemini nasıl gerçekleştiği olsun bilgi de almış olursunuz.Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.


Kürtaj için Doktor Seçimi

Samatya kürtaj yapan doktorlar ilk olarak sizin şikâyetleriniz doğrultusunda bir muayene gerçekleştirir. Muayene ardından Tanı koyma işlerini yapar. Kürtaj için uygun olup olmadığımızı da kontrol etmiş olur. Gerekli şartları sağlamışsanız kürtaj için uygun bir gün belirlenir. Kürtaj günü geldiğinde sizin isteğinize göre ister lokal anestezi ister genel anestezi uygulanır. Bazı hastalarda rahim ağzı genişletme işlemi uygulanır. Gebeliğin 10 haftasında geçmeyen kişilerde kürtaj işlemi daha kolay olur. Fakat anne sağlığını tehdit eden bir durum oluşu ve aynı zamanda bebek için de aynı risk varsa 10 haftalığı geçse de kürtaj yapılabilir. Fakat daha riskli bir durumdur bu bebeğin haftası büyük olduğu için rahimde kazıma işlemi yapılır. Bu işlem ile rahim içerisinde kanama meydana gelebilir. Bu gibi istenmeyen durumların olmaması için kürtaj olmak istiyorsanız gebeliğin 10 haftasını geçmeden karar vermeniz gerekiyor. Kürtaj için özellikle vakumlu kürtaj yöntemini uygulayan yerler tercih edilmelidir. Samatya kürtaj yapan doktorlar meslek hayatında en başarılı olan seçmenizde fayda vardır. Bunun içinde daha önce kürtaj olmuş kişilerden görüşlerini alabilirsiniz. Veya doktoru kariyerini inceleyebilirsin. Bu gibi noktalara dikkat etmeniz dâhilinde Küçük bir cerrahi işlem olarak görülen kürtaj sonrasında riskleri minimuma indirmiş olursunuz. Hastanede seçimin de aynı özeni gösterip tam teşekküllü bir hastanede kürtaj olmanızda fayda vardır. Basit bir işlem olarak görülse de cerrahi bir işlem olduğu için kürtaj yapılacak olan yeri steril olmasına dikkat edilmelidir.

KÜRTAJI KİMLER YAPTIRABİLİR?

Kürtaj olmak istediğiniz anda yapabileceğiniz bir işlem değildir. Öncelikle eskiden isteyen herkes kürtaj yaptırabiliyordu. Ancak, günümüzde bebeklerin hakkı doğmadan önce korunuyor. O nedenle kürtaj yaptırmak isteyenlerin iyi bir araştırma sağlaması gerekiyor.

Kürtaj yaptırmak istiyorsanız ille de evli olmanıza gerek yok. Evlenmeden de gebe kalmış olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda devlet hastanelerinde değil, özel hastanelerde kürtaj yaptırmanız gerekiyor. Bunun yanında bebeği istemiyorsanız bile en fazla 10 hatalık hamileyken kürtaj yaptırabilirsiniz. Daha sonrasında sağlığınız riske gireceği için ne özel hastanelerde ne de devlet hastanelerinde kürtaj yaptıramazsınız.

Kürtaj için yaş sınırı bulunuyor. 18 yaşından büyük olanlar kürtaj olma şansına sahiptir. Eğer ki 18 yaşından küçük biri kürtaj olmak istiyorsa mutlaka ebeveynlerinden birinin izni olması gerekiyor.

İstanbul kürtaj fiyatları tüm bu durumlar için geçerli olsa da bazen ücretsiz bir şekilde kürtaj sağlanabiliyor. Bunun için kanamanızın olması ya da bebeğin o anda acil olarak sağlığınızı tehdit ediyor olması gerekiyor. Bu gibi durumlarda eğer ki özel ya da devlet hastanesine acilden giriş sağlarsanız hiç ödeme yapmanıza gerek kalmıyor.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.