Kayseri Kürtaj Fiyatları | Kürtaj Doktoru

Kayseri Kürtaj Fiyatları | Kürtaj Doktoru

Kayseri kürtaj fiyatları, gizli kürtaj ve kürtaj yapan yerler ile ilgili bu yazımızda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Hastane şartlarında vakumlu kürtaj nerede yapılır? fiyat ne kadar? Klinikler nerede? Özel Kayseri Kürtaj Merkezi

Kayseri kürtaj veya daha doğru tabirle küretaj genel anlamda rahim içerisindeki embriyonun tıbbı yöntemlerle alınması işlemidir.
Tıbbi literatürde gebelik sonlandırma, gebelik terminasyonu yada dilatasyon-küretaj olarakta geçer. Halk arasında küretaj (kürtaj) kürtaş, kurtaş, kortaj yada çocuk aldırma gibi tabirlerle ifade edilir.

Küretaj aslında bir anlamda tüm rahim içinin temizlenmesidir. Mesela hamile olmayıp uzamış, anormal adet kanamaları ile başvuran hastalarda da hem tanı hem tedavi amacıyla küretaj tekniği kullanılmaktadır.

Kürtaj kayseri fiyatları istenmeyen gebeliğin sonlandırılması için yapılacağı gibi, istenen ama sağlıksız olduğu tespit edilen gebeliğin sonlandırılması içinde yapılır. Bu sebeple mersin kürtaj da sizlere her konuda yardımcı olmak için buradayız.

Kayseri’de kürtaj yaptırmak mı istiyorsunuz? Hemen bizi arayın kürtaj ile ilgili bilgi alın!

Kürtaj nasıl yapılır yazımıza bakalım.

Kürtaj sedasyon veya lokal anestezi ile uygulanabilir. Lokal anestezide rahim ağzı çevresi uyuşturulurken, sedasyonda damar yolundan uyku ilacı verilir. Sedasyon uygulanacaksa, işlemden 4-6 saat önce hastanın bir şey yiyip içmemesi gerekir. Sedasyonda hasta 10-15 dakika uyuduktan sonra kendine gelir ve yarım saat sonra günlük yaşamına devam edebilir. Daha önce normal doğum yapmamış ve ilk kürtajını olacak kişilerde genelde sedasyon tercih edilir. Anestezi şekline genelde hastayı bilgilendirdikten sonra beraber karar verilir.

Kürtaj ile ilgili açıklayıcı bilgiler

Ağrısız Kürtaj, günümüzde kadınların en çok kullandığı yöntemdir. İşlem sırasında ve sonrasında ağrı, acı hissiyati düşüktür. Vakumlu kürtaj, klasik kürtaja göre daha çok gelişmiş, daha kısa sürede işlemi gerçekleştirebilen ve anestezi yöntemleri ile yapılabilen modern kürtaj yöntemidir. Özellikle de bu yöntem ile hasta daha kısa sürede normal hayatına dönebilmektedir. Operasyona başlamadan önce vajina girişi özel solüsyonlar ile ayrıntılı temizlenir ve bakteri, mikrop gibi zararlı etkenlerin oluşmaması için tedbir alınır. Her hastaya özel olarak kullanılır ve tek kullanımlık kanüller ile rahim içine yerleştirilir. Rahime negatif basınç uygulayarak cenin parçalar halinde alınır ve rahim içi iyice temizlendikten sonra operasyon tamamlanır.

İşlemler bu şekilde yapılmaktadır. Aklınıza takılan bir soru mu var? hemen bizimle iletişim kurun, bizim ile iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Özel Kayseri Kürtaj Polikliniği | Ağrısız ve Acısız | Steril ve Hijyenik | Güvenli ve Gizli | Doktor Kontrolünde | En Uygun Fiyatlar.

TIKLAYIN! Bizi hemen arayın.